Archiwum kwiecień-maj 2013r.

KOLEJNY MODUŁ SPOTKAŃ 

dodano:22.05.2013r.

Kolejny moduł spotkań pt. „Kredyty, lokaty i karty – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?” został już zrealizowany. Następne spotkania pt. „ Ubezpieczenia” będą odbywały się w:

UWAGA OGŁOSZENIE !!!

dodano:05.06.2013r.
Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach informuje, że z powodu kontrolnego spisu książek (skontrum) w niżej wymienionych terminach jej oddziały będą nieczynne:
27 – 29.05.2013r. – Oddział dla Dzieci
03 – 07.06.2013r. – Oddział dla Dorosłych

MARATON CZYTANIA Z TUWIMEM 

dodano:22.05.2013r.
6 stycznia 2013 roku oficjalnie rozpoczął się, ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Rok Juliana Tuwima. Autora wierszy dla dorosłych i dzieci, tekstów dla kabaretów, redaktora i tłumacza poezji obcojęzycznej. W 2013 roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci i poetyckiego debiutu wiersza „Prośba” który ukazał się sto lat temu w „Kurierze Warszawskim” 

DKK "PIASKOWA GÓRA"

dodano:21.05.2013r.

9 maja 2013 roku w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach przy słodkościach i kawie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Poświęcone książce Joanny Bator „Piaskowa góra”

O FINANSACH - KOLEJNY MODUŁ

dodano:20.05.2013r.

Kolejny moduł spotkań pt. „Bank przez Internet, czyli jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet?” został już zrealizowany. Następne spotkania pt. „Kredyty, lokaty i karty – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?” będą odbywały się w:

MAZURSKIE PEJZAŻE

dodano:13.05.2013r.
Wiersze pt. „Namaluję mazurskie pejzaże” oraz „Kołysanka” to
najnowsze utwory naszej lokalnej pisarki i poetki Zofii Bielawskiej – Alksnin.
Panią Zofię znamy już z tomiku „Wiersze liryczne” wydanym w 2010r. w Warszawie.
czytaj dalej...

DRUGI MODUŁ - EDUKACJA FINANSOWA

dodano:09.05.2013r.
Kurs składa się z 5 spotkań, poświęconych wybranym usługom finansowym. Pierwszy moduł spotkań pt. „Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?” został już zrealizowany. Następne spotkania pt. „Bank przez Internet, czyli jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet?” odbędzie się w:

"BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH"

dodano:09.05.2013r.
18-tego kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach było kolorowo, kreatywnie i wesoło. Kolejne zajęcia z filcowania zgromadziły chętne panie, które uczyły się technik filcowania wełny czesankowej. Pomysłów na zrobienie kwiatka z filcu było tyle, ile uczestników, a efekty… zapraszam do obejrzenia galerii.

"CHCĘ ŻYĆ" - DKK

dodano:09.05.2013r.
Typowa książka dla nastolatków, uświadamia o problemie, jakim jest HIV oraz AIDS. Warto przeczytać mimo, że nie była rewelacyjna to pokazuje, że z chorobą można żyć, chociaż jest bardzo trudno.
17 kwietnia 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie DKK poświęcone książce „Chcę żyć”- Marliese Arold.

ZNANA AKTORKA FILMOWA W KORSZACH

dodano: 11.04.2013r.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie ze znaną aktorką filmową, teatralną oraz nauczycielką zen (kreowała m.in. rolę Izabeli Łęckiej w „Lalce” , Oleńki Billewiczówny w „Potopie” oraz w serialu „Dom nad rozlewiskiem”) Małgorzatą Braunek. Rozmowę o twórczości artystycznej, buddyzmie, technikach medytacji oraz o barwnym, nasyconym optymizmem życiu poprowadzi pisarz, reportażysta i podróżnik Artur Cieślar. 

GARBNO - OZDOBY WIELKANOCNE

dodano: 28.03.2013r.

W FILII BIBLIOTECZNEJ GARBNO odbył się konkurs na najładniejsze " Stroiki, ozdoby i kartki wielkanocne ". Udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół w Garbnie. Prace zostały wykonane bardzo starannie. 

UWAGA!!! SPOTKANIE AUTORSKIE ODWOŁANE

dodano: 15.04.2013r.
INFORMUJEMY
Z przyczyn niezależnych od organizatora (choroba aktorki) zostaje odwołane spotkanie autorskie z MAŁGORZATĄ BRAUNEK które miało odbyć się we wtorek, 16 kwietnia 2013r. w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie przepraszamy.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach

TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ - PODSUMOWANIE

dodano:22.05.2013r.

Zakończył się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany pod hasłem:
„BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH”.W ramach obchodów Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała wiele ciekawych imprez m.in:

II OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM ZAKOŃCZONY

dodano:21.05.2013r.
W pierwszych dniach czerwca przypada XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Biblioteka Publiczno - Szkolna w Łankiejmach jak co roku bierze udział w tej kampanii. Jej celem jest zachęcenie rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. 

DKK CZYLI PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ

dodano:20.05.2013r.
9 maja 2013 to data powstania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach. Nowo powstały klub zrzesza dzieci od 8 do 12 lat . Na pierwszym spotkaniu wszyscy uczestnicy zadeklarowali włączenie się w akcję promocji czytania książek. Zapoznali się również z ogólnymi zasadami działania DKK.    czytaj dalej...

SYMBOLICZNE PODZIĘKOWANIE ZA PRACĘ

dodano:09.05.2013r.
8 maja to Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z okazji tak wyjątkowego święta korszeńska biblioteka zorganizowała spotkanie bibliotekarzy z Korsz i wszystkich Filii. Święto otworzyła krótkim przemówieniem Jadwiga Hajduk dyrektor MGBP w Korszach. Pani Hajduk życzyła wszystkim wytrwałości w pracy i poinformowała o najbliższych przedsięwzięciach organizacyjnych.  

MARATON CZYTANIA W OLSZTYNIE

dodano:09.05.2013r.
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zorganizowała maraton czytania pod hasłem „23 ulubione książki, ”na który zostali zaproszeni członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach.

PROJEKT - SZKOLENIE O FINANSACH

dodano:09.05.2013r.
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zakwalifikowała się do udziału w II edycji „O finansach… w bibliotece”. Projekt realizowane jest przy współpracy z Fundacją rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Narodowym Bankiem Polskim. Do uczestnictwa przystąpić mogły biblioteki publiczne tylko z 7 województw w Polsce, uczestniczące w I i II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek.   czytaj dalej...

KWIATKI Z BIBUŁY

dodano: 30.04.2013r.
Grupa Zabawowa z „Bajkowego Kącika Malucha” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach zmieniała wystrój kącika na bardziej wiosenny. Uczestnicząc w zajęciach plastycznych dzieci wraz z rodzicami wykonali bukiet wiosennych kwiatów z bibuły. A wszystko po to, aby przywołać wiosnę, która zdaniem dzieci, gdzieś się zagubiła.   czytaj dalej...

LINK DO PRZYSZŁOŚCI

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.  czytaj dalej...

TYDZIEŃ Z INTERNETEM - "MYSZKOWANIE PO EKRANIE - KOMPUTER I JA"

dodano: 12.04.2013r.

Znajdujemy się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach, która z przyjemnością użyczyła nam sali na zorganizowanie spotkania w ramach akcji „Tydzień z Internetem” pod hasłem „Myszkowanie po ekranie- komputer i Ja”. Celem naszego spotkania jest przekonanie osób 50+ jak ważny dla funkcjonowania człowieka we współczesnym świecie jest Internet, potrzebny nie tylko młodym, ale i tym w kwiecie wieku.