Godziny otwarcia:

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela


09:00 - 17:00
09:00 - 17:00
09:00 - 17:00
09:00 - 17:00
09:00 - 17:00
Nieczynne
Nieczynne
Garbno 36A
(budynek Świetlicy Wiejskiej)
11-430 Korsze
tel/fax 506 377 845

Iwona Ciunczyk
starszy bibliotekarz

e-mail:
i.leszczynska@mgbpkorsze.pl
Aktualna Prasa:

Gazeta Olsztyńska
Hobby
Kumpel
Pani Domu
Przyjaciółka
Świerszczyk
Mój piękny ogród
Poradnik domowy
Vita


dziennik
kwartalnik
dwutygodnik
dwutygodnik
dwutygodnik
dwutygodnik
miesięcznik
miesięcznik
miesięcznik
Aktualną prasę w zależności od potrzeb czytelników można przeglądać na miejscu lub wypożyczyć do domu.
Zasoby:

Księgozbiór: 2895 woluminów
Literatura piękna dla dzieci, literatura piękna dla dorosłych, literatura popularno-naukowa.
Usługi:

Skanowanie, drukowanie, kserowanie, darmowy dostęp do Internetu Wi-Fi.
Pracownia komputerowa z darmowym dostępem do Internetu (5 stanowisk komputerowych).
Kącik zabaw dla dzieci z klockami, puzzlami, grami planszowymi oraz miejscem do czytania i rysowania. 
Informacje:

Biblioteka dysponuje ofertą kulturalno-oświatową i organizuje: konkursy czytelnicze, literackie, recytatorskie, plastyczne, zajęcia biblioteczne dla najmłodszych „Bajkowe popołudnia”, spotkania okazjonalne takie, jak: Dzień Kota, Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki, Mikołajki, Spotkania wigilijne, bale karnawałowe, dyskoteki dla dzieci i młodzieży, zajęcia podczas ferii zimowych i wakacji letnich, zajęcia świetlicowe: plastyczne, głośne czytanie, zabawy sportowe, zajęcia integracyjne, kalambury, krzyżówki, tak zwane „Nocki w bibliotece”, czyli nocne spotkania zabawowo-edukacyjne o różnorodnej tematyce np.: „Noc duszków”, „Noc z Brzechwą i Tuwimem”, itp.

Zajęcia cykliczne: Zajęcia z klasą zerową - raz w tygodniu, Głośne czytanie dla najmłodszych - raz w tygodniu, Zajęcia plastyczne - raz w tygodniu, Zajęcia kulinarne - raz na dwa tygodnie.

Przy bibliotece został utworzony „Bajkowy Kącik”. Jest to miejsce magiczne i bajkowe dla najmłodszych dzieci, które wyruszają w pierwszą samodzielną „podróż” w krainę baśni i wyobraźni. Tutaj dziecko może razem z mamą lub tatą spędzić miło czas w kolorowym przytulnym kąciku, czytając i oglądając książeczki albo układając puzzle czy też grając w gry planszowe. „Bajkowy kącik” umożliwia również organizowanie zajęć dla dzieci. Kolorowanki, pluszowe zabawki, gry planszowe, klocki oraz puzzle zachęcają do zatrzymaniasię i skorzystania z oferty dla najmłodszych czytelników.
Historia:

W 1996 roku Filia Biblioteki Publiczno-Zakładowa w Garbnie przekształciła się w Filię Biblioteki Publicznej. Z problemami lokalowymi biblioteka borykała się do 2013 roku (od 1992 zmieniała 3 razy siedzibę). Stałą lokalizację uzyskała w lipcu 2013 roku w nowo wybudowanym budynku Świetlicy Wiejskiej, gdzie mieści się do chwili dzisiejszej.