Godziny otwarcia:

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota


08:00 - 16:00
08:00 - 16:00
08:00 - 16:00
08:00 - 16:00
08:00 - 16:00
nieczynne
Łankiejmy 29
11-430 Korsze
tel/fax 89 754 33 87

Marcelina Afrykańska
młodszy bibliotekarz

e-mail:
mafrykanska@mgbpkorsze.pl
Aktualna Prasa:

Super Express, Hobby, Kumpel, Mój Piękny Ogród, Poradnik domowy, Przyjaciółka, Świerszczyk, Zdrowie, Scooby-Doo Magazyn
Aktualną prasę w zależności od potrzeb czytelników można przeglądać na miejscu lub wypożyczyć do domu.
Zasoby:

Księgozbiór: 3336 woluminów
Literatura piękna dla dzieci, literatura piękna dla dorosłych, literatura popularno-naukowa.
Usługi:

Skanowanie, drukowanie, kserowanie, darmowy dostęp do sieci bezprzewodowej Wi-Fi.
Pracownia komputerowa z darmowym dostępem do Internetu (4 stanowiska komputerowe).
Kącik zabaw dla dzieci z klockami, puzzlami, grami planszowymi oraz miejscem do czytania i rysowania.
Informacje:

Filia biblioteczna w Łankiejmach organizuje zajęcia i lekcje biblioteczne dla dzieci i młodzieży. Corocznie przyłącza się do ogólnopolskich akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i „Dzień Bezpiecznego Internetu”, a także oferuje zajęcia dla dzieci w czasie wakacji i ferii zimowych. Biblioteka współpracuje z miejscowym Zespołem Szkół. Od 13 grudnia 2012 roku przy placówce działa Nieformalne Koło Gospodyń Wiejskich. W ramach jego działalności w bibliotece odbywają się warsztaty rękodzieła i warsztaty wokalne, a także spotkania związane z różnymi świętami i uroczystościami.

Zajęcia biblioteczne dla dzieci z oddziału przedszkolnego – czwartek godz. 09:30 - 11:30

Coroczne ogólnopolskie akcje „Cała Polska czyta dzieciom” i „Dzień Bezpiecznego Internetu”, cotygodniowe zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego, zajęcia dla dzieci w czasie wakacji i ferii zimowych.  Współpraca z miejscowym Zespołem Szkół. Od 13 grudnia 2012 roku przy placówce działa Nieformalne Koło Gospodyń Wiejskich. W ramach jego działalności w bibliotece odbywają się warsztaty rękodzieła i warsztaty wokalne, a także spotkania okolicznościowe (Dzień Kobiet, Dzień Babci, spotkania opłatkowe itp.).
Historia:

Biblioteka w Łankiejmach powstała w 1956 roku jako Biblioteka Gromadzka, dnia 1 czerwca wpisano pierwszą książkę do księgi inwentarzowej. W 1973 r. placówkę przekształcono w Filię Biblioteczną w Łankiejmach, a w październiku 1990 r. połączono z Biblioteką Szkolną. W 2007 r. biblioteka otrzymała sprzęt komputerowy w ramach projektu „Kultura Informacja Sukces – Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim”. W roku 2010 Filia Biblioteczna w Łankiejmach zakwalifikowała się do programu realizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego pt. „Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców”. Placówka w 2011 roku przeszła modernizację, w tym samym roku otrzymała sprzęt komputerowy z Programu „Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim”. W 2015 r. Filię Biblioteczną w Łankiejmach oddzielono od Biblioteki Szkolnej.