DRUGI MODUŁ - EDUKACJA FINANSOWA

Autor: Anna Konopka i Halina Wołodko
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zakwalifikowała się do udziału w II edycji „O finansach… w bibliotece”. Projekt realizowane jest przy współpracy z Fundacją rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Narodowym Bankiem Polskim. Do uczestnictwa przystąpić mogły biblioteki publiczne tylko z 7 województw w Polsce, uczestniczące w I i II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek.

Celem projektu jest zwiększenie u osób starszych, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności korzystania z usług finansowych, w tym bankowości elektronicznej w sposób łatwy i przystępny.

Projekt jest adresowany do osób w wieku 50 + (w wyjątkowych przypadkach 45 +), które w bibliotekach publicznych (placówkach gminnych i ich filiach) będą uczestniczyć w kursie „O finansach… w bibliotece”.

Kurs składa się z 5 spotkań, poświęconych wybranym usługom finansowym. Pierwszy moduł spotkań pt. „Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?” został już zrealizowany. 

Następne spotkania pt. „Bank przez Internet, czyli jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet?” odbędzie się w:
- Filii Bibliotecznej w Sątocznie dnia 08-05-2015 o godz. 9.00
- Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach dnia 10-05-2013 o godz. 13.00
- Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Łankiejmach dnia 14-05-2-13 o godz. 14.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do uczestnictwa w projekcie.