MARATON CZYTANIA Z TUWIMEM

Autor: Elżbieta Kozłowska i Halina Wołodko
6 stycznia 2013 roku oficjalnie rozpoczął się, ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Rok Juliana Tuwima. Autora wierszy dla dorosłych i dzieci, tekstów dla kabaretów, redaktora i tłumacza poezji obcojęzycznej. W 2013 roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci i poetyckiego debiutu wiersza „Prośba” który ukazał się sto lat temu w „Kurierze Warszawskim” 

Dnia 8-15.05.2013 „Dzień Bibliotekarza i Bibliotek „ był okazją zorganizowania maratonu czytania poezji Juliana Tuwima w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach poświęcony twórczości poety. Młodzi Uczniowie Zespołu Szkół Podstawowych w Korszach oraz czytelnicy biblioteki czytali fragmenty wierszy tego znakomitego poety. Największym powodzeniem wśród czytających uczniów cieszyły się wiersze „Lokomotywa” „Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji”. Dorośli wybierali coś poważniejszego „Zbiór poezji” i „ Kwiaty polskie” wykazując się umiejętnością recytacji czytanego wiersza. 

Wszystkim uczestnikom maratonu czytania dopisywała piękna pogoda i wesoła atmosfera.
W maratonie wzięło udział 147 uczestników w tym klasy:
klasa III c Pani Teresa Gasperowicz
klasa II b Pani Anna Dymitrowicz
klasa IV a i Va Pani Magda Kierwicz
klasa VI Pani Marzena Przybyłowska- Żukowska


Dziękujemy wszystkim, którzy w ten majowy słoneczny dzień przyczynili się do propagowania kultury pisanego słowa poprzez literaturę Juliana Tuwima.