Z INTERNETEM BEZ OBAW OPRZYSZŁOŚĆ

autor: Elżbieta Kozłowska


Polska Cyfrowa Równych Szans to oddolna inicjatywa, której celem jest wprowadzanie w świat komunikacji cyfrowej oraz usług i treści dostępnych w Internecie - dorosłych Polaków z pokolenia 50+, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

W jej szeregach działają Latarnicy wolontariusze niosący pomoc w korzystaniu z narzędzicyfrowych takich jak komputer, laptop czy tablet. Działają w swoich środowiskach lokalnych. Organizują warsztaty których głównym celem jest edukacja cyfrowa osób w wieku 50+ wykluczonych cyfrowo lub czujących się niepewnie w tym środowisku. Tłumaczą jakie są zalety posiadania komputera oczywiście z Internetem a są to: możliwość zakupów online, bieżące informacje z kraju i ze świata, usługi bankowe, korespondencja elektroniczna, przesyłania pocztą elektroniczną załączników, dokumentów i fotografii.

Co do warsztatów Latarnicy uczą między innymi: obsługi przeglądarek i ich wykorzystania, pisania i obsługiwania programu Microsoft Word, jak założyć i rozmawiać przez komunikatory (Skype, GG), zakładania kont na portalach społecznościowych, poczty elektronicznej oraz na prośbę uczestników jak założyć konta bankowe.
Są to warsztaty dla seniorów oraz osób chcących poznacz świat Internetu. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godziny 15.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach pod ogólnym hasłem „Komputerowe 50+”.

Latarnicy
Polski Cyfrowej w Korszach

1.Jadwiga Hajduk  tel. 503 955 223
2.Elżbieta Kozłowska  tel. 504 713 782
3.Tomasz Lenkowski tel. 516 096 817

Latarnik w Łankiejmach

1.Anna Konopka tel. 508 436 898