ZAKOŃCZENIE WAKACJI W KRASKOWIE

dodano: 11.09.2017
autor: Katarzyna Kietlińska
Wakacje to czas odpoczynku, na który czekają zwłaszcza dzieci. Tegoroczne wakacyjne spotkania w Filii Bibliotecznej w Kraskowie przebiegały pod hasłem „Wakacyjne hece w bibliotece”. Zajęcia rozpoczęły się 3 lipca i trwały do 4 sierpnia. Miały na celu zachęcenie dzieci do czynnego i aktywnego spędzania czasu wolnego w grupie rówieśników.

Podczas zajęć spędzaliśmy czas przy wspólnej zabawie. W poniedziałki „łamaliśmy” sobie głowy podczas rozwiązywania krzyżówek, rebusów, zabawy w kalambury oraz w czasie gier stolikowych. We wtorkowe dni z biblioteki rozchodził się zapach pieczonych gofrów z bitą śmietaną i owocami, a także naleśników z dżemem. Dzieci wykazywały się fantazją w robieniu szaszłyków z owoców, czy ozdabiania babeczek. Podczas czwartkowych „bazgrołków” powstały organizery na kredki, słoneczne „przypominajki” ze spinaczy na bieliznę, ramki z patyczków po lodach i wiele ciekawych prac plastycznych zdobiących biblioteczne ściany. Podczas słonecznych piątków wychodziliśmy na podwórko. Ulubioną zabawą dzieci były podchody i zajęcia sportowe na boisku. Odbył się dzień babeczki, podczas którego dzieci po krótkiej prezentacji poznały korzenie tej słodkiej przekąski.
 
Dzieci, a także młodzież codziennie korzystała z bezpłatnego dostępu do Internetu, spędzała deszczowe dni grając w gry internetowe, planszowe oraz przeglądała czasopisma znajdujące się w bibliotece.

Dzięki współpracy z Fundacją Dzieci i Młodzieży „Kółko Graniaste” wszystkie dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Podczas realizacji projektu „W świecie filmu” wszyscy zaangażowali się przy nakręcaniu „Małego słownika frazeologicznego”, zaśpiewali i nagrali piosenkę z ulubionej bajki oraz podczas surfowania w Internecie poznali podstawowe pojęcia związane ze światem filmowym. Z zebranych wiadomości powstała prezentacja, przy której wszyscy uczciwie pracowali.

Jak co roku czas spędzony na zabawie i nauce w bibliotece cieszył się zainteresowaniem. Wszyscy z niecierpliwością czekają do następnych wakacji.