ZAKOŃCZENIE SPOTKAŃ GRUPY ZABAWOWEJ W BIBLIOTECE PUBLICZNO-SZKOLNEJ W ŁANKIEJMACH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

dodano: 10.06.2014
Autor: Anna Konopka
Przez ponad rok w poniedziałkowe przedpołudnia w Publiczno-Szkolnej Bibliotece w Łankiejmach odbywały się spotkania Grupy Zabawowej, podczas których czas upływał na nauce i wspólnej zabawie. W grach i zabawach uczestniczyły dzieci w wieku od 4 do 5 lat wraz z rodzicami. Zajęcia miały służyć rozwojowi dzieci i przygotować ich do pójścia do szkoły. Maluchy poznały nowe zabawy, nauczyły się współpracy i zasad obowiązujących w grupie. Rodzice obserwując swoje dziecko w gromadzie innych dzieci, mogli poznawać jego zachowanie i upodobania. Spotkania pozwalały również na wymianę doświadczeń między rodzicami. 

W dniu 9 czerwca 2014r. odbyło się podsumowanie rocznych spotkań. W tym celu grupa wybrała się z wycieczką do Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Łankiejmach. Dzieci poznały swoją przyszłą nauczycielkę, która będzie nauczać ich od września tego roku i zapoznały się z miejscem gdzie będą się spotykały

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, a czas upłynął miło na wspólnej zabawie. Dzieci bardzo szybko się zintegrowały, a przede wszystkim przekonały się, że szkoła wprowadza wiele ciekawych doświadczeń i pomaga w uzyskaniu nowych znajomości. Od września ponownie zaczną się spotkania grup zabawowych, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.