ZAJĘCIA PLASTYCZNE Z NADEJŚCIEM WIOSNY ORAZ ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI

Wiosna jest to jedna z czterech pór roku, w której przyroda budzi się do życia, a kwiaty ubarwiają świat swoimi kolorami.

Nie trzeba było szukać daleko oznak nadchodzącej wiosny, wystarczyło przyjść 22 marca (sobotę)
w godz.13.00-17.00 do Świetlicy Wiejskiej w Garbnie. Tego dnia odbyły się zajęcia plastyczne o tematyce wiosennej i wielkanocnej zorganizowanych przez Filie Biblioteczną w Garbnie. Dorośli, młodzież i dzieci wykonywały wiosenne kwiaty z bibuły, stroiki i kartki wielkanocne. Celem było potrzymanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy jak również integracja międzypokoleniowa. W czasie pracy wspomniano o zwyczajach wielkanocnych, symbolach: jajko, święconka, baranek oraz atrybutach związanych z wiosną: koguty, palmy, gaik, Marzanna. Wykonanie kwiatów z bibuły okazało się dość trudne do zrobienia dla dzieci. Wykonały pisanki ze styropianu wykorzystując różne metody zdobienia jaj:malowanie lakierem, oklejanie bibułą i klejem brokatowym. Parę pisanek wykonanych własnoręcznie wymienili na kwiaty z bibuły.
I tak przez cztery godziny pracy wszystkich uczestników efekt końcowy wszystkich zachwycił: powstały trzy stroiki wiosenno-wielkanocne. Powstałe stroiki będą miłą ozdobą i dekoracją Biblioteki. Przy zajęciach instruktażu wykonywania kwiatów z bibuły udzielały panie, które wcześniej brały udział w warsztatach z ozdób bibułkowych. Szczególnie dziękuję Pani Wandzie Nowikowskiej i Pani Elżbiecie Kisielewskiej.

Zapraszamy na dalszą kontynuację z zajęć z ozdób wielkanocnych i kartek wielkanocnych, które odbędą się na Świetlicy Wiejskiej.