ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W BIBLIOTECE

dodano: 10.09.2020
autor: MGBP Korsze
Początek roku szkolnego to powrót do funkcjonowania w grupie. Po przerwie wakacyjnej, a w tym roku również po długiej przerwie nie uczęszczania na zajęcia lekcyjne, spowodowanej epidemią, do funkcjonowania w grupie trzeba się na nowo przyzwyczaić. Tym bardziej trudniej jest osobom, które dołączyły do grupy po raz pierwszy.

Zajęcia, które odbyły się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach, a w których uczestniczyła klasa 6 Szkoły Podstawowej, miały na celu integrację i scalenie grupy po tak długim okresie rozłąki.

Dzięki zajęciom integracyjnym uczniowie mogli na nowo poznać siebie nawzajem, nauczyć się budowania relacji w grupie oraz rozwijania umiejętności komunikacji interpersonalnej. Doskonalenie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę, pozwoli uczniom znacznie lepiej funkcjonować w szkole i grupie oraz budować udane, pozytywne relacje z kolegami. Zajęcia miały również na celu stworzenie serdecznej i przyjacielskiej atmosfery, dzięki której nowi uczniowie będą mogli poczuć się zaakceptowani i bezpieczni w zespole klasowym.

Zajęcia rozpoczęły się zabawą integracyjną polegającą na przedstawieniu siebie poprzez gesty dołączone do imienia. Trzeba było wykazać się niezłą pamięcią i spostrzegawczością aby powtórzyć wszystkie imiona i towarzyszące im gesty. Zabawa była przednia. Nie zabrakło także zabaw ruchowych takich jak: „Kto tak jak ja…” oraz „Przekaż dalej mój gest”. Zabawa w skojarzenia i kalambury wywołały dużo emocji wśród uczestników zajęć. Zabawa plastyczna polegająca na rysowaniu obrazka do czytanego tekstu pokazała jak różnie interpretowany jest tekst i jak różną mamy wyobraźnię.

Młodzieży dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabawę oraz życzymy samych pozytywnych relacji w grupie, zapraszamy również do odwiedzania biblioteki i korzystania z naszych usług.