ZAINSPIROWAŁ DZIECI Z PRZEDSZKOLA

Autor: Elżbieta Kozłowska
W sierocińcu dni mijają bardzo spokojnie. Co innego noce... Tim wprawdzie bardzo się ich boi, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi - obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Wychodzi na dach i próbuje rozwiązać zagadkę znikających gwiazd. Wyruszając w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten, który widzimy za dnia...

Film Nocturna który wyświetlano w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach bardzo zainspirował dzieci z Przedszkola Miejskiego i Szkoły Podstawowej. Na projekcję przybyło 41 uczniów i 94 przedszkolaków. Reakcje dzieci podczas oglądania filmu były różne. Widzowie bajki różnie przeżywali przygody bohaterów. Razem śmiały się, ale i bały złego ducha ciemności. Dobre zakończenie filmu wszystkim sprawiło radość, co było widoczne na twarzach dzieci opuszczających salę kinową. Po obejrzeniu filmu dzieci przelały na papier scenki filmowe z postaciami, które zapamiętały lub, które najbardziej im się spodobały. 

Prace konkursowe do obejrzenia na Facebooku Biblioteka Korsze. Trwa konkurs na najładniejszą pracę przez kliknięcie Lubię to.
Każde dziecko z przedszkola otrzymało światełko odblaskowe, aby było widoczne jak świetliki z filmu.

Film wyświetlono dzięki Centrum Edukacji Obywatelskiej