ZABAWY W KODOWANIE

dodano: 11.10.2019
autor: MGBP Korsze
9 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach zorganizowano zajęcia dla dzieci z Grupy VI z Przedszkola Miejskiego w Korszach w ramach Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Code Week to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Jest to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Głównym celem spotkania było rozwinięcie kompetencji cyfrowych poprzez zabawę, a w szczególności pokazanie dzieciom, że warto programować już od najmłodszych lat. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zabawach z robotami Photon, robotami mBot, sterowaną gąsienicą, sterowaną kulką, dronami, okularami VR, kolorowymi kubeczkami, zestawem wynalazków Makey Makey oraz innymi ciekawymi gadżetami.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały cukierki, odznaki Code Week, a także certyfikat, który potwierdza, że Grupa Gwiazdki zdobyła kluczowe kompetencje związane z myśleniem obliczeniowym i przyczyniła się do sukcesu Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019 dzięki aktywnemu udziałowi w wydarzeniu pt. „Zabawy w kodowanie”.