XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

dodano: 14.06.2019
autor: Filia Biblioteczna w Łankiejmach
Twórcy kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która promuje czytelnictwo wśród dzieci, zorganizowali już po raz osiemnasty Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

Z tej okazji do Filii Bibliotecznej w Łankiejmach został zaproszony pan Krzysztof Piwiszkis, piłkarz MKS Korsze oraz trener dziecięcej drużyny piłkarskiej, na którego czekała grupa przedszkolaków. Na początku zajęć dzieci wysłuchały książki pod tytułem „Sportowcy” czytanej przez zaproszonego gościa. Następnie bohater spotkania opowiedział o swoim zamiłowaniu do sportu, zaprezentował różne rodzaje piłek i akcesoriów wykorzystywanych podczas treningów oraz przeprowadził kilka zabaw, które wywołały niemały zachwyt na dziecięcych twarzach. Przedszkolaki miały okazję strzelić gola do mini-bramki, pokonać tor przeszkód i bawić się wspólnie z trenerem. Dzieci obejrzały również wystawę książek o tematyce sportowej.

Za sprawą zaproszonego gościa biblioteka zamieniła się w boisko pełne entuzjastycznych sportowców. Dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony czas oraz udowodnienie, że zarówno czytanie, jak i sport, to doskonała zabawa.