WYSTAWA „POWIAT RASTEMBORSKI W PRZESZŁOŚCI. Z DZIEJÓW DO 1945 ROKU”

dodano: 02.12.2019
autor: MGBP Korsze
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zaprasza na wystawę „Powiat rastemborski w przeszłości. Z dziejów do 1945 roku”. Wystawę przygotowało Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen/Bawaria we współpracy z Rastemborską Wspólnotą Powiatową.

Wystawa została udostępniona Bibliotece w Korszach w ramach współpracy z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Powiatu Kętrzyńskiego.

Zwiedzający wystawę, będą mogli zapoznać się z syntetycznie przedstawioną historią powiatu kętrzyńskiego (rastemborskiego). Na 37 planszach - oprócz informacji ogólnych - zobaczyć można m.in. historię wybranych miejscowości, pałaców, przemysłu, czy kolejnictwa na terenie powiatu. Teksty polskie i niemieckie uzupełnione są ciekawymi materiałami ikonograficznymi w postaci fotografii i dokumentów. Z terenu gminy Korsze, można poznać historię m.in. takich miejscowości jak: Korsze, Pomnik, Łankiejmy, Prosna, Głowbity, Tołkiny, Sątoczno.

Do zwiedzania i nauki historii poprzez edukację wizualną zapraszamy przede wszystkim młodzież ze Szkół Podstawowych z terenu miasta i gminy Korsze, ale też mieszkańców Korsz i okolic, dla których historia naszego powiatu jest bliska i chcieliby ją sobie przypomnieć lub pogłębić oraz wszystkich tych, którzy jeszcze tej historii nie znają. Prezentowana wystawa to dobra okazja aby poznać historię powiatu i zainspirować się do dalszych poszukiwań.

Wystawa prezentowana jest na holu Biblioteki w godzinach jej pracy do końca grudnia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy.