WARSZTATY WIELKANOCNE W BIBLIOTECE

dodano: 29.03.2018
autor: Anna Szumkowska, Magdalena Duńska, Katarzyna Kietlińska
Okres przedświąteczny dzieci ze Szkoły Podstawowej w Korszach spędziły kreatywnie, gdyż biblioteka zorganizowała warsztaty wielkanocne.

22 marca odwiedziły nas dwie klasy I A i III A. Dzieci z klasy I A miały okazję wykonać tradycyjne i nowoczesne ozdoby, takie jak pisanki oklejone kolorowymi kulkami ze styropianu. Dzięki talentom artystycznym powstały różnobarwne jajka. Uczniowie z klasy III A zamienili zwykły papierowy talerzyk w kolorowego zająca wielkanocnego.

23 marca gościła u nas klasa III B. Hasłem warsztatów był kurczak. Ze smutnego jajka styropianowego dzieci wyczarowały żółtego kurczaczka. Wszyscy z zaangażowaniem i cierpliwością naklejali małe skrawki bibuły na jajko.

26 marca klasa IV C zaopatrzona w skarpety i ryż oraz dobry humor stawiła się na warsztaty. Ich zadaniem było wykonanie wielkanocnego zajączka. Zręczność uczniów sprawiła, że nudne szare skarpety przemieniły się w wesołe zajączki.

28 marca klasa III C niewielkim kosztem stworzyła coś oryginalnego z rolek po papierze: kurczaczki wielkanocne, pośród których nie sposób znaleźć dwa identyczne. Na koniec dla lepszego efektu kurczaczki zostały ozdobione barwionymi piórkami.

Wykonane podczas warsztatów prace uczestnicy zabrali ze sobą, by udekorować swoje domy na zbliżającą się Wielkanoc. Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Dziękujemy za udział w warsztatach !!!