WAKACJE W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W GARBNIE

dodano: 03.09.2015
autor: Anna Szumkowska
Okres wakacji w naszej świetlicy upłynął bardzo szybko, jednak był to bardzo kreatywnie spędzony czas. Na uczestników zajęć czekało wiele atrakcji i dobrej zabawy. Organizowane były różnego rodzaju zajęcia sportowe, kulinarne, plastyczno-techniczne i inne. Wszystkie oferowane formy bardzo cieszyły dzieci.

Do najbardziej popularnych należały oczywiście zabawy na świeżym powietrzu, którym towarzyszył grill i pieczenie kiełbasek. Jednak i zajęcia plastyczno-techniczne cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wtedy, gdy pogoda za oknem nie sprzyjała harcom. Dzieci z surowców wtórnych wyczarowały piękne ozdoby świetlicy. Odbył się również konkurs plastyczny pt. „Moje wymarzone wakacje”, który rozstrzygnięty został w czasie ostatniego pikniku. Podczas zajęć kulinarnych dzieci po raz kolejny udowodniły, że świetnie sobie radzą w każdej sytuacji, także przy wykonywaniu prac domowych. Oczywiście najwięcej radości sprawiał im moment degustacji przygotowanych potraw. Na naszych letnich zajęciach nie mogło zabraknąć także gier planszowych, towarzyskich, układania puzzli, rozgrywek tenisa i w piłkarzyki. Odbyła się również dyskoteka dla dzieci, przy organizacji której pomogła Pani Wanda Leszczyńska Radna Miasta i Gminy Korsze. Przy współpracy z biblioteką w Garbnie mieliśmy bardzo udaną „Bajkową Noc”. Dzieci bawiły się, tańczyły, brały udział w konkursach, oglądały bajki aż do samego rana.

Na zakończenie wakacji wspólnie zorganizowaliśmy również piknik. Podczas imprezy dzieci mogły spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych, którym towarzyszyło mnóstwo śmiechu, zabawy i radości. Mimo, że wakacje dobiegły końca zapraszamy dzieci na zajęcia w świetlicy po szkole. Przed nami długie jesienne wieczory, ale w świetlicy na pewno nie będzie nudno.