WAKACJE W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W GARBNIE

dodano: 11.09.2017
autor: Danuta Demczuk
Świetlica Wiejska w Garbnie zorganizowała cykl nieodpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży na czas wakacji. W ramach spotkań był czas na zajęcia plastyczno-techniczne, sportowe, ruchowo-muzyczne i kulinarne.

Każdy tydzień obfitował w inne atrakcje, z których chętnie korzystały dzieci i młodzież.

Do bardziej popularnych należały oczywiście zabawy ruchowo-sportowe na świeżym powietrzu, którym towarzyszył grill i pieczenie kiełbasek. Zajęcia plastyczno-techniczne cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wtedy, gdy za oknem padał deszcz. Dzieci z surowców wtórnych wyczarowały piękne i kolorowe prace: zamek wykonany z rolek po papierze toaletowym czy gąsienice po wytłaczankach po jajkach pomalowane farbami plakatowymi.

Podczas zajęć kulinarnych milusińskim najwięcej radości sprawił moment degustacji wykonanych słodkości tj.: deserów, babeczek, itp.

Na naszych letnich zajęciach nie mogło zabraknąć gier planszowych, towarzyskich, układania puzzli, gier: w tenisa stołowego i „piłkarzyki”, a dla młodzieży w bilarda.

Pod koniec wakacji zorganizowaliśmy razem z Biblioteką grill dla uczestników, którzy uczęszczali na zajęcia. Podczas imprezy dzieci mogły spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych, którym towarzyszyło mnóstwo radości. W przerwie wspólnie posililiśmy się upieczoną kiełbaską, aby mieć siły do dalszej zabawy. Na zakończenie każdy z uczestników został nagrodzony babeczką upieczoną dzień wcześniej na zajęciach.

Na koniec wakacji zostały zorganizowane z Biblioteką dyskoteki: osobno dla dzieci w godz. 16:00 - 18:00 i „młodszej młodzieży” w godz. 18:00 - 21:00. Dzieci bawiły się przy muzyce, brały czynny udział w konkursach, gdzie nagradzane były drobnymi upominkami i cukierkami.

Przed nami długie jesienne popołudnia, zapraszamy dzieci i młodzież do świetlicy na ciekawe zajęcia.