WAKACJE W BIBLIOTECE W GARBNIE

dodano: 11.09.2017
autor: Iwona Ciunczyk
Wakacje to czas twórczego relaksu i odpoczynku dla każdego dziecka przed nadchodzącą nauką.

Jak co roku w Bibliotece w Garbnie, odbywały się zajęcia i zabawy wakacyjne. Oferta podczas tegorocznych wakacji była różnorodna. Organizowane były różnego rodzaju zajęcia literacko-plastyczne, ruchowo-sportowe i inne.

Spotkania pozwoliły nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci oraz zachęcić do czytania. Czytane były bajki, wiersze, rymowanki i legendy. Najbardziej spodobała się Legenda znad mazurskich jezior - „Siła żabich oczu”. Do wysłuchanego opowiadania dzieci wykonały żabkę z kolorowego papieru techniką origami.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały kuferek na wakacyjne skarby z wykorzystaniem pudełka po butach. Ozdobione pudełko według własnego pomysłu dzieci zabrały ze sobą do domu.

Miłą niespodzianką i zaskoczeniem dla najmłodszych był przyjazd teatru „Duet” z Krakowa z przedstawieniem pt. „Foszek Czyścioszek”. Była to pełna humoru i śmiechu opowieść o dbaniu o zdrowie i kondycje fizyczną. Sympatyczny hipopotam wraz z panią weterynarz, panterą i szaloną zebrą Klarą pokazali dzieciom, co jest potrzebne do utrzymania higieny i zdrowia. Przedstawienie miało charakter interaktywny - dzieci brały w nim czynny udział, m.in. badały Hipcia stetoskopem, pomagały mu wybrać artykuły higieniczne oraz tańczyły i śpiewały wraz z postaciami.

Pod koniec wakacji został zorganizowany, wspólnie z Świetlicą grill dla uczestników zajęć. Podczas imprezy dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sprawnościowych. W przerwie między zawodami posilały się kiełbaską, aby mieć kondycję na kontynuowanie zabawy. Na koniec każde dziecko dostało „babeczkę” od pani Danusi - opiekunki świetlicy. Babeczki zostały upieczone dzień wcześniej na zajęciach kulinarnych.

Aby dostarczyć dzieciom dodatkowej energii do nauki, jak również godnie pożegnać wakacje, wspólnie z Świetlicą zorganizowano dyskoteki: dla dzieci „młodszej młodzieży”. Wszyscy świetnie się bawili przy głośnej muzyce. Entuzjazm wzbudzały również liczne zabawy i konkursy, a gdy brakowało już sił, odpoczywano delektując się chłodną herbatką.