WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

dodano: 13.09.2018
autor: MGBP Korsze
Wakacje z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Korszach dobiegły końca. Zajęcia dla dzieci trwały od 2 lipca do 24 sierpnia 2018 r. Jak co roku czas spędzony na zabawie i nauce w bibliotece cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Wakacje upłynęły na wesołych zabawach, ciekawych warsztatach, zajęciach literacko-plastycznych oraz innych atrakcjach, m.in. projekcjach filmów i bajek, nocy w bibliotece. Piękna pogoda umożliwiała także aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, gdzie zorganizowane zostały konkurencje sportowe, drużynowe oraz zabawy. Na letnich zajęciach nie zabrakło także gier planszowych, towarzyskich i układania puzzli. Podczas zajęć literacko - plastycznych dzieci wykonywały prace związane z czytaną książką. Były to m.in. ośmiorniczki z butelek, akwarium z wytłaczanek po jajkach, rybki z materiałów, zielniki. Zorganizowane zostały liczne konkursy, gry i zabawy, za które uczestnicy dostawali drobne upominki. Bardzo popularne były warsztaty kulinarne podczas, których młodzi kucharze przyrządzali pyszne smakołyki, a były to gofry, frytki, koktajle owocowe oraz tosty. Na początku każdego spotkania dzieci sięgały po książki kucharskie, aby zgłębiać tajniki gotowania. W wolnej chwili zaś rozwiązywali krzyżówki oraz zagadki związane z kulinariami, a także uczyli się składania serwetek. W połowie wakacji obyła się Detektywistyczna Noc w Bibliotece, na którą zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym ogniskiem i zabawami. Następnie bibliotekę odwiedził gość niespodzianka - Pan Krzysztof Tamiła, który opowiadał dzieciom o codziennej pracy w jednostkach, w których pracuje, a także o bezpieczeństwie podczas wakacji, udzielaniu pierwszej pomocy, sytuacjach niebezpiecznych, zachowaniu podczas sytuacji zagrożenia oraz skutkach spożywania alkoholu i narkotyków. Kolejną niespodzianką był tort ufundowany przez Pana Artura Rygielskiego, właściciela Piekarni-Cukierni Sępopol. Po torcie przyszedł czas na rozwiązanie zagadki zaginionych książek. Uczestnicy drogą losowania zostali podzieleni na cztery grupy. Zadaniem każdej z grup było przygotowanie biura detektywistycznego, nadanie mu nazwy oraz wykonanie szyldu. Przez kolejną godzinę agenci odbyli wędrówkę po zakamarkach biblioteki rozwiązując przygotowane zagadki detektywistyczne, logiczne oraz zaszyfrowane wiadomości. Listy ze wskazówkami do dalszej gry odnajdywali w przeróżnych miejscach budynku biblioteki. Całonocna impreza minęła niespodziewanie szybko. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte, choć niewyspane, deklarowały przybycie na kolejną Noc w Bibliotece.

Podsumowaniem wakacji z biblioteką było ognisko z kiełbaskami. Na świeżym powietrzu dzieci mogły spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych i umysłowych, malowały także na folii oraz bawiły się chustą animacyjną. Najwięcej rozrywki sprawiło puszczanie baniek z kolorowych gadżetów wykonanych własnoręcznie. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki, które firma Philips z Kętrzyna podarowała bibliotece.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom, które pomagały w organizacji zajęć i zapraszamy do biblioteki także podczas roku szkolnego, gdzie będą czekały równie ciekawe wydarzenia.