WAKACJE W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W GARBNIE

dodano: 13.09.2018
autor: Świetlica Wiejska w Garbnie
Okres wakacji to czas wzmożonej aktywności dzieci i młodzieży, dlatego też w terminie od lipca do końca sierpnia w Świetlicy Wiejskiej w Garbnie zostały zorganizowane zajęcia wakacyjne. Podczas wakacji dzieci skorzystały z przygotowanych atrakcji i uczestniczyły w urozmaiconych zajęciach świetlicowych: plastycznych, kulinarnych, sportowych i ruchowych.

Zajęcia plastyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych dzieci, podczas których wykonały: gąsienicę ze skarpetki, kwiaty z płyty CD, instrumenty muzyczne z puszek i łyżeczek plastikowych, malowały farbami i kredkami na wakacyjne tematy.

Uczestnicy zajęć kulinarnych pod okiem opiekunki świetlicy wypróbowali swoje umiejętności przygotowując frytki, koktajle owocowe, desery i gofry. Było pysznie i kolorowo.

Nie zabrakło również różnych zabaw ruchowo-sportowych, przy których mogły rozładować pokłady energii, a przy tym świetnie się bawić.

W czasie letniego wypoczynku nie zabrakło gry w tenisa stołowego, piłkarzyków, gier planszowych, układania puzzli oraz wyjść na plac zabaw.

Wakacje zakończyła impreza „Pożegnanie Lata” zorganizowana razem z Filią Biblioteczną. Podczas zabawy dzieci mogły spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. Miłą niespodzianką były zabawy z chustą klanza. Dużym zainteresowaniem cieszył się pomysł malowania farbami na folii „przygody wakacyjnej” w grupie, którym towarzyszyło mnóstwo zabawy i radości. W przerwie między zabawą nie zabrakło małego poczęstunku z herbatką. Wszystkich uczestników nagrodzono małymi upominkami.

Pozostały miłe wspomnienia i kilkanaście pamiątkowych zdjęć.