WAKACJE W BIBLIOTEKACH W GARBNIE, KRASKOWIE, ŁANKIEJMACH, SĄTOCZNIE I ŚWIETNICY WIEJSKIEJ W GARBNIE

dodano: 27.06.2014
Filia Biblioteczna w Garbnie  zaprasza dzieci i młodzież na spotkania wakacyjne, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku  w godzinach od 12:00 do 16:00. W programie będzie można znaleźć takie zajęcia jak: "Kalambury" - zgadnij jaki to zawód. "Każde dziecko to potrafi" - zajęcia plastyczne. "Bajkowy koncert życzeń" słuchanie i czytanie wybranych bajek przez dzieci. "Sprawne ręce" - lepienie z plasteliny (owoców , zwierząt itp.). "Letnie kino" - oglądanie wspólnie z dziećmi bajek. "Kto zagadkę zgadnie, tego nuda nie dopadnie" - rozwiązywanie rebusów, zagadek, kalambury. "Najpiękniejszy dzień wakacji" - malowanie farbami plakatowymi - konkurs. "Fantazja jest od tego, by bawić się na całego" - zabawy na powietrzu. "Letnie kolorowanie" - zajęcia plastyczne - konkurs. "Wyprawy książkowe w krainy bajkowe” - głośne czytanie bajki dla najmłodszych. "Gry stolikowe" - puzzle, warcaby, chińczyk. "Kalambury" - zgadnij jakie to zwierzę. "Wspólne rysowanie" - zabawa ruchowa. "Wyprawy książkowe w krainy bajkowe" - głośne czytanie bajki pt. "Smerfy". "Letni krajobraz" - zajęcia plastyczne w plenerze. "Sylwetki bohaterów z bajek" - zajęcia plastyczne. "Wyprawy książkowe w krainy bajkowe" - głośne czytanie bajeczek o zwierzętachNOC W BIBLIOTECE - Bal Postaci BajkowychWyjazd z dziećmi na basen odkryty do Kętrzyna wspólnie ze świetlicą w Garbnie. Wyjazd do parku wodnego "Tropicana" w Mikołajkach. "Wesola farma" - makieta gospodarstwa wiejskiego - zajęcia plastyczne. "Przez rozrywkę do wiedzy" - gry i zabawy edukacyjne. "Malowanie doniczek" - zajęcia plastyczne. Konkurs na najlepszego uczestnika "Wakacji w bibliotece" - zakończenie ogniskiemWyjazd do kina w Kętrzynie wspólnie ze świetlicą w Garbnie.

Filia Biblioteczna w Kraskowie zaprasza dzieci i młodzież na spotkania wakacyjne, które odbywać się będą w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 13:00 - 15:00. W czasie tegorocznych wakacji biblioteka proponuje młodym czytelnikom spotkania w czasie, których prowadzone będą zajęcia literacko – plastyczne, gry i zabawy na świeżym powietrzu, poszukiwać będziemy informacji o chronionych roślinach i zwierzętach w naszym regionie. Zastanowimy się, czy w naszej okolicy znajdują się takie zwierzęta, bądź rośliny. Nie zabraknie również czytania wierszy i bajek polskich autorówPodczas naszych spotkań odbędą się również projekcje ciekawych filmów i bajekNa zakończenie spotkań wakacyjnych planowane jest wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzuWyjazd do parku wodnego "Tropicana" w Mikołajkach.
 
 Brzechwa dzieciom - zajęcia literacko – plastyczne
 Pocztówka z wakacji - zajęcia plastyczne
 Moje ukochane zwierzątko - zajęcia plastyczne
 Kim był Andersen? - zajęcia literacko – plastyczne
 Moja ukochana książka - zajęcia konstrukcyjno – plastyczne
 Pyszne i kolorowe kanapki – to lubię - zabawy kulinarne
 Region, w którym mieszkam – historia naszej miejscowości
                                                 Dzień sportu – zajęcia ruchowe 
                                                  Podchody – wyjścia plenerowe

Filia Biblioteczna w Łankiejmach organizuje wakacje w bibliotece pod hasłem. "W zdrowym ciele zdrowy duch". Zajęcia będą odbywały się od 1 lipca cztery razy w tygodniu od godz. 10.00 do 13.00. Przewidziane są gry i zabawy na świeżym powietrzuAerobik dla młodzieży i starszychPrzygotowanie inscenizacji z okazji "Lata w Łankiejmach"(na rodzinny piknik 19 lipca - na Wesołej Polanie). Wspólne czytanie bajek połączone z konkursami – 3 pytania na temat wysłuchanego utworu. Nauka piosenek wakacyjnych oraz nauka tańców latynoamerykańskich(salsa, samba, cza-cza). Zajęcia kulinarne - z uwzględnieniem zalet zdrowej żywności. Konkursy plastyczne oraz konkurs wiedzy o naszej wsiWyjścia w plener - poznajemy historię naszych miejscowości. Spotkania integracyjne z Kołem Gospodyń Wiejskich. Wyjazd do parku wodnego "Tropicana" w Mikołajkach.

Filia Biblioteczna w Sątocznie  zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia wakacyjne. Spotkania pozwolą ciekawie i efektywnie spędzić wolny czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję. W trakcie bibliotecznych spotkań dzieci będą uczestniczyć w zajęciach literackich, plastycznych i ruchowychZajęcia odbywać się bedą trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek od godziny 12 w okresie od 1.07.14r – 19.07.14 i 18.08.14 – 29.08.14r.
Warsztaty bibułkowe - chętni którzy chcą sprawdzić swoje manualne umiejętności bedą mogli nauczyć się robienia kwiatów z bibuły. Sałatkowy raj - wspólne przygotowanie sałatki owocowej z dostępnych owoców sezonowych i wspólna degustacja. Rusz głową nad grą planszową – rozgrywki w gry planszowe dostępne w bibliotece, układanie puzzli. Zajęcia pt. "Letnie malowanki biblioteczne" z wykorzystaniem różnych technik, farby, kredki, kreda , bibuła, wycinanki. Zajęcia zręcznościowe pt. "Jestem sprawny" - stare i nowe zabawy podwórkowe na świeżym powietrzu z wykorzystaniem skakanki, hula – hop, zabawy z piłką, gra w babingtona – wyjście w plener. Zajęcia muzyczno - literackie pt.” Mam talent „- zaprezentowanie swoich umiejętności muzycznych i recytatorskich - prezentacja wybranego utworu muzycznego lub literackiego. Wspólne czytanie na polanie wyjście w plener czytanie pod chmurką - glośnie czytanie wybranego utworu literackiego. Zajęcia biblioteczne pt. „ Zręczne rece „- wykonanie biżuteri z koralików i gotowych elementów do robienia biżuterii ,a także mała pracownia krawiecka robimy rekawicę kuchenną. Zajęcia plastyczne z masą solną - wykonanie prac z masy solnej według własnego gustu i wyobraźni. Wyjazd do parku wodnego "Tropicana" w Mikołajkach. Pożegnanie i podsumowanie wakacji w bibliotece, nagrodzenie aktywnych uczestników wakacyjnych zajęć, słodki poczęstunek dla wszystkich, wspólne grillowanie na polanie.

Świetlica Wiejska w Garbnie zaprasza dzieci i młodzież na spotkania wakacyjne, które odbywać się będą w od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Świetlicy. W programie będzie można znaleźć takie zajęcia jak: Zajęcia taneczne - Zumba. Zajęcia integracyjne: gry planszoweĆwiczenia gimnastyczne prowadzone przez p. Wandę Misiuwianiec. Gry i zabawyRozmowa z młodzieżą na temat uzależnieńZajęcia kulinarne - spaghetti. Gry i zabawy sportoweSprzątanie placu wokół Świetlicy połączone z ogniskiemZajęcia kulinarne "Dekoracja Tortów". Wyjazd dzieci na basen do Kętrzyna. KaraokeKalamburyOgniskoDrużynowe zawody sportoweZajęcia kulinarne - sałatki. Konkurs plastyczny - postacie z bajek. Wycieczka rowerowaKonkurs plastyczny "Moja okolica". Święto pieczonego ziemniakaWycieczka do "Parku Miniatur" - "Mazurolandia". Zabawa w podchodyZajęcia kulinarne -  pieczenie ciasteczek. Spotkania klubu Koła Gospodyń WiejskichDyskoteka na zakończenie wakacji.