WAKACJE W BIBLIOTECE W ŁANKIEJMACH

dodano: 12.09.2019
autor: MGBP Korsze
Filia Biblioteczna w Łankiejmach, jak w poprzednich latach, przygotowała program wakacyjnych zajęć dla dzieci. Spotkania były zróżnicowane - niektóre wiązały się z literaturą dla dzieci, inne miały charakter sportowy czy dotyczyły nowych technologii.

Najczęściej odbywały się ulubione przez dzieci zajęcia plastyczne, w których wykorzystywano różnorodne materiały: pudełka, słomki, szablony i arkusze kolorowych pianek. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstały między innymi potwory z pudełek, kolorowe pawie, ptasie gniazda, letnie krajobrazy, czy obrazki małych nurków. Najmłodsi użytkownicy biblioteki uczestniczyli również w zajęciach ruchowych, w których wykorzystywano piłki, rakietki oraz tunel. Poza tym uczestnicy wakacyjnych zajęć chętnie korzystali z dostępnych w bibliotece tabletów, komputerów oraz okularów VR. Podczas spotkań nie zabrakło również tradycyjnych rozrywek, jak gry planszowe, kino dziecięce, zagadki, krzyżówki, quizy literackie, czy wykonywania ilustracji do utworów dla dzieci. Na zakończenie wakacji w bibliotece wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

W czasie wakacyjnych zajęć dzieci miały okazję do spotkań w gronie rówieśników, zabawy, spędzenia czasu pożytecznie i twórczo, a przede wszystkim do przebywania w otoczeniu mnóstwa ciekawych książek.