WAKACJE W BIBLIOTECE W ŁANKIEJMACH

dodano: 13.09.2018
autor: Filia Biblioteczna w Łankiejmach
W czasie wakacji w Filii Bibliotecznej w Łankiejmach, jak co roku, odbywały się różnego rodzaju zajęcia dla dzieci. Najmłodsi użytkownicy biblioteki mogli spędzić czas wśród rówieśników na zabawach, grach, zajęciach literackich i plastycznych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, które rozwijają zdolności manualne i wyrabiają w dzieciach poczucie estetyki. Na jednych z tego typu zajęć powstały piękne zamki z pozłacanymi wieżami i oknami, na innych ptasia dziupla, kolorowe pióra z papieru czy obrazki malowane na folii. W czasie zajęć, których tematem był świat zwierząt, dzieci bawiły się w obrazkowe kalambury oraz wspólnie próbowały umiejscowić poszczególne gatunki zwierząt na mapie świata. Miały również za zadanie wyszukać w zbiorach książek informacji o zwierzętach. Okazało się, że biblioteka posiada mnóstwo takich pozycji - zarówno w dziale dla dzieci, jak i popularno-naukowym. Podczas innych zajęć zostały wykorzystane słomki do napojów, które dały dzieciom możliwość tworzenia dowolnych prac. Za pomocą temperówki zwykłe słomki zamienione zostały w sprężynki i w ten sposób powstały ośmiornice, bransoletki, naszyjniki i obrazki. W czasie zajęć twórczych wykorzystano również takie materiały, jak arkusze pianki czy drewniane patyczki, a także technikę origami. Wakacyjne spotkania w bibliotece upływały też na wspólnej grze w popularne i mniej znane „planszówki”, które kształcą, integrują i przede wszystkim pozwalają świetnie się bawić. Na jednym ze spotkań odbyły się zajęcia z kodowania. Dzieci programowały roboty, sterowały nimi za pomocą tabletów i poznały grę edukacyjną Scottie Go. Za pomocą urządzenia Makey Makey grały różne melodie na wodzie i bananie. Zajęcia dały dzieciom mnóstwo radości, a także wprowadziły do świata programowania.

Poza oferowanymi zajęciami wakacyjnymi użytkownicy chętnie korzystali ze stałej oferty biblioteki - zbiorów książek i czasopism, pracowni komputerowej oraz gier i zabawek w kąciku dla najmłodszych. Spotkania, które odbywały się w bibliotece,pomogły dzieciom pożytecznie wypełnić wakacyjne dni i zapomnieć o nudzie.