WAKACJE W BIBLIOTECE W KRASKOWIE

dodano: 12.09.2019
autor: MGBP Korsze
W Kraskowie podczas zajęć wakacyjnych nie brakowało chętnych do wspólnej zabawy. Dzieci spędzały czas w bibliotece uczestnicząc w różnych zajęciach.

Tegoroczne wakacje rozpoczęte zostały spisaniem kontraktu na odrysowanych dłoniach. Każdy napisał jak należy zachowywać się podczas zajęć w bibliotece.

Jak zwykle ulubionym zajęciem dzieci były turnieje gier planszowych, które sprawiały dużo pozytywnych emocji. Gra w podchody także cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas zajęć plastycznych powstały piękne łapacze snów, które uczestnicy zabrali ze sobą. Nie zabrakło także kącika, w którym można było poczytać ulubione bajki.

Dzięki Fundacji dla Dzieci Młodzieży KÓŁKO GRANIASTE dzieci uczestniczyły w projekcie „Okno na świat”. Powstały szmaciane gryzaki dla czworonożnych pupilów oraz mini Eko-torebki. Odbywały się zajęcia kulinarne, podczas których powstały pyszne szaszłyki owocowe oraz zdrowe koktajle z owoców.

Dzięki wygranym konkursom w projektach z Fundacji dla Dzieci i Młodzieży KÓŁKO GRANIASTE, w których uczestniczy biblioteka, mogliśmy dofinansować warsztaty wyrabiania mydełek. Uczestnicy wykonali pachnące i kolorowe mydełka. Dziękujemy animatorom z TAKA IMPREZA za super zabawę przy tworzeniu mydełek.

Dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Korszach gościliśmy teatr ART-RE z Krakowa z bajką „Zaczarowany młynek”. Jak zawsze interaktywne przedstawienie podobało się wszystkim widzom małym, jak i dużym.

Szkoda tylko, że wakacje minęły tak szybko, a na kolejne trzeba czekać aż 365 dni.