WAKACJE W BIBLIOTECE W KRASKOWIE

dodano: 06.09.2016
autor: Katarzyna Kietlińska
Wakacje w bibliotece za nami. Pozostały jedynie wspomnienia.

W ramach jednomiesięcznego cyklu biblioteka w Kraskowie zaoferowała zainteresowanym szereg różnych zajęć, między innymi były to zajęcia literackie, wycieczki piesze, zajęcia plastyczno – techniczne, gry stolikowe, zajęcia kulinarne oraz projekcje bajek dla dzieci i filmów młodzieżowych. Ponadto wszyscy odwiedzający bibliotekę mieli możliwość korzystania z darmowego łącza internetowego.

Dzięki Fundacji dla Dzieci i Młodzieży Kółko Graniaste biblioteka wzbogaciła się o dwa komputery.

Nowością w zaproponowanych zajęciach były zajęcia literackie z wykorzystaniem picture book’ów, czyli książek obrazkowych. Spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem. Zajęcia prowadzone były na podstawie trzech pozycji Iwony Chmielewskiej: „Kłopot”, „W kieszonce”, „Cztery zwykłe miski”. Książki zostały wypożyczone z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie.

Niestety czas szybko minął, a szczególnie tak dzieje się w okresie wakacji. Mimo, że pogoda była w kratkę i nie raz zepsuła nam plany, to uczestnicy tegorocznych wakacji nie mogli narzekać na nudę.

Dzięki zabawie w podchody powstało mnóstwo pięknych zdjęć, a biblioteka na czas wakacji stała się kolorową krainą. Dzieci, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Do zobaczenia za rok!!!