WAKACJE W BIBLIOTECE W GARBNIE

dodano: 13.09.2018
autor: Filia Biblioteczna w Garbnie
Wzorem lat ubiegłych Filia Biblioteczna w Garbnie z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała miłe spędzenie czasu w bibliotece. Oprócz stałej oferty dotyczącej korzystania z księgozbioru, czytelni, z komputerów i Internetu, w bibliotece można było znaleźć wiele atrakcji na przełamanie wakacyjnej nudy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zajęcia plastyczno-literackie, quizy, kalambury, krzyżówki, zajęcia sportowo-ruchowe, kulinarne i konkursy z nagrodami.

Spotkania w bibliotece były również okazją do integracji i pracy w grupie. Dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających zdolności plastyczne, a także pobudzające wyobraźnię. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczno-techniczne „Moje akwarium”, gdzie dzieci stworzyły z pudełek po ciasteczkach i kolorowego papieru swoje wymarzone kolorowe akwarium. Wszystkie prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Nie zabrakło też zainteresowania zajęciami kulinarnymi, na których wykonano muffinki. Po upieczeniu degustacjom nie było końca. Nie obyło się bez wesołych gier i zabaw oraz ćwiczeń z myślenia podczas wspólnego rozwiązywania krzyżówek, zagadek i rebusów. Nie zabrakło zajęć z książką. Najmłodsi wybierali z półeczek biblioteki bajkę, którą głośno czytaliśmy, następnie omawialiśmy ją i wykonywaliśmy do niej ilustrację.

Cykl zajęć wakacyjnych zakończyło wspólnie zorganizowane ze Świetlicą Wiejską „Pożegnanie lata” - impreza z tańcami, zabawami ruchowo-sportowymi i konkursami. W przerwie między zabawami był czas na słodki poczęstunek z herbatką. Każde dziecko zostało nagrodzone małym upominkiem.

Wspomnieniem spotkań są kolorowe prace i pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólną zabawę. Zachęcamy do odwiedzin biblioteki, gdzie można zawsze miło spędzić czas.