WAKACJE W BIBLIOTECE I W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W GARBNIE

dodano: 07.09.2020
autor: Filia Biblioteczna w Garbnie, Świetlica Wiejska w Garbnie
Epidemia korona wirusa mocno ograniczyła ofertę letniego wypoczynku w Filii Bibliotecznej i Świetlicy Wiejskiej w Garbnie. Obostrzenia w połączeniu z warunkami lokalowymi wymogły na organizatorach przyjęcie na zajęcia wakacyjne ograniczoną liczbę dzieci.

Od połowy lipca do 31 sierpnia zajęcia organizowane były dwa razy w tygodniu, i były to: zajęcia literacko-plastyczne, plastyczno-techniczne, kulinarne, gry planszowe, kalambury i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Na zajęciach plastycznych połączonych z czytaniem bajek, wierszy i rymowanek, dzieci wykonywały prace na temat wysłuchanych opowiadań: „Wierszyki na pogodę i niepogodę”, „Bocian nauczyciel” i „Jak Żabcia skarb odnalazła”. Do najbardziej popularnych zajęć wakacyjnych należały oczywiście zabawy na świeżym powietrzu. Milusińscy grali w dwa ognie, w zbijaka i w wiele innych zabaw ruchowych. Podczas zajęć kulinarnych dzieci po raz kolejny udowodniły, że świetnie sobie radzą w każdej sytuacji, także przy gotowaniu i wykonywaniu swoich ulubionych przysmaków. Oczywiście najwięcej radości sprawiał im moment degustacji: upieczonych gofrów i pizzy.

Deszczowa pogoda nie pozwoliła nam na zorganizowanie pożegnania wakacji w plenerze, dlatego w najbliższym czasie zaprosimy najmłodszych na pożegnanie lata do Świetlicy Wiejskiej w Garbnie.