WAKACJE W BIBLIOTECE

dodano: 12.09.2019
autor: MGBP Korsze
Wakacje z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Korszach dobiegły końca. Zajęcia dla dzieci trwały od 1 lipca do 30 sierpnia 2019 r. Jak co roku, propozycja spędzenia czasu wolnego na zabawie i rozrywce w bibliotece cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Wakacje upłynęły na wesołych zabawach, kodowaniu, konkursach, zajęciach literacko-plastycznych oraz innych atrakcjach, m.in. projekcjach filmów i bajek, nocy w bibliotece, zajęciach na świeżym powietrzu itp. Na letnich zajęciach nie zabrakło również gier planszowych, towarzyskich i zabaw z chustą animacyjną.

Podczas zajęć literacko-plastycznych dzieci wykonywały prace związane z czytaną książką. Były to m.in. lwy z kolorowego papieru, wymarzone wakacje oraz mój najlepszy przyjaciel. Zorganizowane zostały liczne konkursy oraz gry i zabawy, za które uczestnicy dostawali drobne upominki. Bardzo popularne były warsztaty kulinarne, podczas których młodzi kucharze przyrządzali pyszne smakołyki, a były to gofry, frytki, koktajle owocowe, muffinki, kolorowe kanapki oraz tosty. W wolnej chwili uczestnicy zajęć rozwiązywali krzyżówki oraz zagadki związane z kulinariami.

Pod koniec sierpnia obyła się Tajemnicza Noc w Bibliotece, na którą zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym ogniskiem i zabawami. Następnie bibliotekę odwiedzili miłośnicy motorów ze swoimi wspaniałymi maszynami. Każdy miał okazję być przez chwilę pasażerem niecodziennego pojazdu. Kolejną niespodzianką był tort cukierkowy. Zadaniem dzieci było odszukanie i odgadnięcie z jakiej książki pochodzi dany przedmiot. Uczestnicy drogą losowania zostali podzieleni na trzy grupy. Zadaniem każdej z grup było przygotowanie własnej wymyślonej nazwy grupy poszukiwawczej oraz odnalezienie miejsc z ukrytymi zadaniami. Uczestnicy zasnęli przy seansie filmowym. Dzieci zadeklarowały już teraz przybycie na kolejną Noc w Bibliotece.

Podsumowaniem wakacji z biblioteką był grill z kiełbaskami. Na świeżym powietrzu dzieci mogły spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych i umysłowych oraz bawiły się chustą animacyjną. Na koniec spotkania otrzymały upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom, które pomagały w organizacji zajęć wakacyjnych.

Wszystkich miłośników biblioteki, książki i dobrej zabawy zapraszamy do biblioteki również podczas roku szkolnego, ponieważ będą czekały na Was równie ciekawe wydarzenia.