WAKACJE W BIBLIOTECE

dodano: 08.07.2020
autor: MGBP Korsze
Ze względu na sytuację epidemiologiczną - wszystkie zajęcia na zapisy. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach liczących maksymalnie 10 osób. Zapisy prowadzone będą oddzielnie na każdy tydzień wakacji - osobiście lub telefonicznie - od godziny 9:00 - w tygodniu poprzedzającym tydzień, w którym prowadzone będą zajęcia. Do każdego piątku - w tygodniu poprzedzającym zajęcia - należy przekazać do MGBP w Korszach lub filii bibliotecznej (tam gdzie dziecko będzie uczestniczyło w zajęciach) komplet dokumentów (oryginały) związanych z udziałem dziecka w zajęciach (plik do pobrania na dole strony) lub przesłać skan, a oryginały przekazać w dniu zajęć (1. Zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na udział w zajęciach z Oświadczeniem RODO oraz 2. Oświadczenie o stanie zdrowia dziecka i odpowiedzialności w warunkach obowiązującego stanu epidemii Covid-19). Wszystkie formularze do pobrania na stronie internetowej biblioteki lub na miejscu. O zakwalifikowaniu się na zajęcia będzie decydowała kolejność zgłoszeń.


Zajęcia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach będą odbywały się w 5 blokach tematycznych:

1. Podróże dookoła świata z biblioteką - w programie m.in. historia, ciekawostki, łamigłówki, zajęcia literackie, teatrzyk Kamishibai, zajęcia plastyczne, projekcje filmowe, zajęcia kulinarne, zajęcia ruchowe - dotyczące różnych krajów i pochodzące z różnych krajów.

2. Coś dla ciała i umysłu - to kreatywne zajęcia manualne, plastyczne, umysłowe.

3. Ruch i zabawa to fajna sprawa - to nic innego jak kreatywne zajęcia na świeżym powietrzu. Zabawy ruchowe sprawiają, że kształtuje się poczucie równowagi, sprawność mięśni, precyzja ruchów, zręczność. Do tego dziecko wyszaleje się i rozładuje nagromadzoną energię. To polepszy też jego zdrowie, sen i apetyt.

4. Kodowanie na wesoło - będą to zajęcia z kodowania, programowania, zagadki logiczne czy też problemy do rozwiązania których, niezbędna będzie umiejętność tworzenia algorytmów. Podczas zajęć będziemy podejmować różne aktywności, m.in.:

- poruszanie się wg kodu,
- zabawa z robotami,
- kolorowanie wg kodu, labirynty,
- tworzenie podanych dróg,
- układanie patyczków, kubków wg wzoru,
- układanie puzzli.

Wykorzystywać będziemy różne i kolorowe pomoce dydaktyczne, m.in. mata do kodowania, kolorowe krążki, puzzle, liczne obrazki, chusta animacyjna, kolorowanki.

5. Planszówki i zagadki to moja specjalność - dzieci spędzą czas grając w gry planszowe, rozwiązując szarady i zagadki. Do dyspozycji będą miały nowo zakupione gry planszowe i edukacyjne, takie jak: Biznes po Polsku, Czacha dymi, Dixit początki, Dobble, Emocje, 5 sekund junior, Pytaki, Szkoła pisania z Wesołymi Tablicami oraz wiele innych gier przekazanych przez naszych czytelników.


Zajęcia w Filii Bibliotecznej w Łankiejmach będą odbywały się od sierpnia.