WAKACJE NA WESOŁO W BIBLIOTECE I W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W GARBNIE

dodano: 06.09.2016
autor: Iwona Ciunczyk
Okres wakacji w naszej Bibliotece i w Świetlicy upłynął szybko, jednak był to bardzo kreatywnie spędzony czas. Na uczestników zajęć czekało wiele atrakcji i dobrej zabawy. Organizowane były różnego rodzaju zajęcia sportowe, kulinarne, plastyczno-techniczne i kulinarne. Wszystkie oferowane formy zabawy bardzo cieszyły dzieci.

Do najbardziej popularnych należały oczywiście zabawy na świeżym powietrzu, którym towarzyszył grill i pieczenie kiełbasek. Jednak i zajęcia plastyczno-techniczne cieszyły się zainteresowaniem zwłaszcza wykonanie z kolorowego papieru zawieszki na plan lekcji. Odbył się również konkurs plastyczny pt. „Moje wakacje”. Podczas zajęć kulinarnych dzieci po raz kolejny udowodniły, że świetnie sobie radzą w przygotowaniu pizzy i gofrów. Oczywiście najwięcej radości sprawiał im moment degustacji przygotowanych potraw. Na naszych letnich zajęciach nie mogło zabraknąć „Magicznej nocy z Brzechwą i Tuwimem”. Dzieci bawiły się i brały czynny udział w zajęciach związanych z utworami wyżej wymienionych twórców bajek.

Uczestnicy chętnie także bawili się w kalambury biblioteczne, gdzie utrwalały swoją wiedzę na temat przeczytanych książek. Były też zabawy słowne, łamigłówki, rebusy, krzyżówki, gry planszowe i zabawy literackie. Dzieci miały ponadto możliwość korzystania z darmowego łącza internetowego.

Na zakończenie wakacji wspólnie zorganizowaliśmy piknik. Podczas imprezy dzieci mogły spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych, którym towarzyszyło mnóstwo zabawy i radości.