WAKACJE W BIBLIOTECE W ŁANKIEJMACH

dodano: 06.09.2016
autor: Monika Hajduk
Filia biblioteczna w Łankiejmach oferowała dzieciom różne wakacyjne zajęcia. Najmłodsi czytelnicy mogli spędzić czas w bibliotece na zabawach, grach, zajęciach sportowych i plastycznych.

Uczestnicy zajęć wykazywali się w grach zręcznościowych: sprawdzali swoją celność w rzucie piłką, strzelali gole do bramek, a nawet wytypowano mistrza w odbijaniu piłeczki pingpongowej. Dzieci ćwiczyły również szare komórki rozwiązując zagadki, łamigłówki i krzyżówki. Podczas zajęć plastycznych powstały ciekawe prace: plaster miodu wykonany z tekturowych rolek, „łańcuchowe” wakacyjne słońce i ośmiornica, figurki z masy papierowej oraz inne mniejsze prace. Uczestnicy przeprowadzili eksperyment z balonami (które później wypełnione wodą posłużyły do dalszych zabaw), a także wybrali się w wirtualną podróż do Francji (na wzór francuskich projektantów mody stworzone zostały projekty sukni). Zajęcia odbywały się zarówno wewnątrz biblioteki, jak i na świeżym powietrzu.

Dzieci równie chętnie korzystały z dostępnej prasy dziecięcej, a także pracowni komputerowej - grały w gry internetowe, słuchały muzyki, przy której czasem tańczyły, wykonywały wspólne fotografie (za pomocą programu iPhoto).

Podsumowując - w minione wakacje biblioteka z pewnością należała do dzieci.