W IMIĘ MIŁOŚCI

dodano: 15.03.2016
autor: Halina Wołodko
Korszeński Dyskusyjny Klub Książki w piątek 11.03.2016 roku spotkał się na kolejnym popołudniu z książką. Tym razem tematem dyskusji była książka Katarzyny Michalak „W imię miłości”.

„Koniecdroga, malownicza wieś na przysłowiowym końcu świata. Jabłoniowe Wzgórze, piękny, stary dwór, należący do Edwarda Jabłonowskiego, urokliwie położony pośród łąk i lasów. Ale nawet w takiej scenerii rozgrywają się ludzkie dramaty.
Oto w progu Jabłoniowego Wzgórza staje przestraszona dziesięcioletnia Ania. Pożegnawszy się ze śmiertelnie chorą mamą, przyjechała do dziadka, którego właściwie nie zna. Edward nigdy nie interesował się wnuczką, czy więc teraz dziewczynka może liczyć na jego pomoc?
A może jednak wydarzy się cud i Edward zrozumie, ile bólu zadał najbliższym? Może zadziała magia Jabłoniowego Wzgórza i tajemniczy opiekun Ani, Ned, spróbuje naprawić dawne błędy?
W imię miłości dokonuje się przecież najpiękniejszych rzeczy.

Tą książkę trzeba przeczytać, jest to jedna z pozycji, które pozostają w czytelniku na długo. Napisana pięknym, prostym językiem, zmusza do chwili zadumy i refleksji. To historia, która jest bardzo wzruszająca i ma w sobie pokłady ogromnej wrażliwości na drugiego człowieka. Pokazuje jak ważna w życiu jest rodzina.

Polecam, ale ostrzegam, że obok powinny leżeć chusteczki, bo zamoczycie łzami książkę.