UCZNIOWIE POZNALI BUDOWĘ KSIĄŻKI

dodano: 19.03.2018
autor: Anna Szumkowska, Magdalena Duńska
W środę 14 marca naszą placówkę odwiedzili uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Korszach wraz z wychowawcą - Panią Małgorzatą Wójcik. Tematem lekcji była „Budowa książki”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak zbudowana jest książka oraz jak nazywają się jej poszczególne elementy. W celu utrwalenia wiadomości uczniowie mieli za zadanie ułożyć części książki z rozsypanki wyrazowej, a następnie wskazać je na książce. Ciekawym fragmentem lekcji była prezentacja różnych typów i rodzajów książek znajdujących się w bibliotece. Zwrócono uwagę na to, do czego służą i jakie są między nimi różnice (wielkość, materiał, kształt, szata graficzna, zawartość, itp.). Spotkanie z młodzieżą było również okazją do zaprezentowania nietypowych zbiorów biblioteki, a mianowicie najmniejszej i największej książki, książki z serii kolekcjonerskiej oraz najstarszego czasopisma znajdującego się w bibliotece.

Dziękujemy młodzieży i opiekunom za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne. Tematyka lekcji może być dowolna lub dostosowana do potrzeb poszczególnych klas po wcześniejszym uzgodnieniu z bibliotekarzem.