TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2014 - CO ZE MNIE WYROŚNIE?

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała 28.03.2014 r. spotkanie w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz linii ds. Agendy Cyfrowej. Celem spotkania jest pokazanie jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu zawodu.

Spotkanie zostało przeprowadzone z uczniami, którzy uczęszczają do biblioteki oraz dziećmi z Przedszkola Miejskiego w Korszach. Zaproszeni zostali również przedstawiciele różnych zawodów tj. kolejarz, piekarz, strażak, fotograf, fryzjerka, kontrolerka biletów oraz I Wicemiss Polski Mężatek 2014. Poprzez różne zabawy, gry, wystąpienia zaproszonych gości różnych zawodów, staraliśmy się wydobyć z dzieci ich zainteresowania oraz wyjaśnić jakie zawody mogłyby wykonać zgodnie ze swoimi predyspozycjami.

Na koniec dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności jako latarnik, szef oraz nasłuchiwaczka kosmosu w grach
komputerowych na stronie www.cozciebiewyrosnie.pl. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w spotkaniu oraz słodką niespodziankę.
RELACJA VIDEO
GALERIA