TYDZIEŃ BIBLIOTEK W GARBNIE

dodano: 17.05.2021
autor: Filia Biblioteczna w Garbnie, Świetlica Wiejska w Garbnie
Biblioteka i Świetlica w ramach Tygodnia Bibliotek w dniach 8-15 maja, którego hasło brzmiało „Znajdziesz mnie w bibliotece” zorganizowała zajęcia, w których czytelnicy mogli skorzystać z ofert jakie zostały dla nich przygotowane:

„Książka z niespodzianką”

Każde dziecko, które 10 maja odwiedziło bibliotekę i wypożyczyło książeczkę dostało kolorowankę.

Celem naszym było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.

„Mój ulubiony bohater książkowy-bajkowy”

Dzieci, które przyniosły 11 maja do biblioteki własnoręcznie narysowanego ulubionego bohatera, dostały drobny upominek. Celem tego działania było rozwijanie możliwości twórczych i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

W tych dniach przygotowaliśmy i zaproponowaliśmy dwie wystawki książkowe pt.:

„Nowości książkowe z literatury pięknej dla dorosłych” - promocja literatury dla dorosłych

Wśród nich między innymi: powieści obyczajowe, kryminały i thrillery.

„Nowości książkowe dla dzieci” - promocja literatury dziecięcej.

Wśród nich opowiadania przygodowe, fantastyczne, bajki z ulubionymi bohaterami, książeczki dla początkujących czytelników, pięknie zilustrowane.

„Zakładki do Książki… czyli upominki dla absolwentów z klasy zerowej”


13 maja br. odwiedziliśmy klasę zerową w pobliskiej szkole, aby przekazać własnoręcznie zrobione zakładki do książek… czyli upominek od Biblioteki i Świetlicy. Akcja miała na celu rozbudzenie świadomości poszanowania książek i zachęcenie do odwiedzin w Bibliotece.

„Najlepsi pożeracze książek - czytelnicy”

Niewątpliwie największa nagrodą dla każdego czytelnika jest sama radość czytania, to jednak z pewnością miło jest otrzymać tytuł najlepszego czytelnika i dostać upominek za czytanie. Celem Biblioteki jest uświadamianie dzieciom, młodzieży i dorosłym wartości jakie niesie czytanie książek, promowanie i rozbudzanie pasji czytelniczej. Wyłoniliśmy dwoje zwycięzców z czytelników wśród dzieci i młodzieży i dorosłych, którzy w czasie od 2 stycznia do 14 maja br. najwięcej wypożyczyli i przeczytali książek.

W kategorii dzieci i młodzież: Nadia B.

W kategorii dorosłych: Józefa Ż.

Gratulacje!