TYDZIEŃ BIBLIOTEK

dodano: 05.07.2023
autor: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach
Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami relacją z obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece.

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka”. To właśnie Wasza obecność i aktywne uczestnictwo pokazało, że hasło było trafione w punkt. Dlatego to Wam, naszym Czytelnikom należą się szczególne podziękowania za to, że jesteście z nami i wspólnie możemy tworzyć to niezwykłe miejsce jakim jest Biblioteka.

Każdy dzień tego wyjątkowego tygodnia niósł za sobą inne wydarzenie. Tydzień rozpoczęliśmy teatrzykiem „O rycerzu co księżniczkę ratował” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa.

We wtorek odbył się Maraton Czytania, który trwał od wczesnych godzin porannych. Czytelniczy maraton zainaugurowała dyrektor biblioteki Katarzyna Kietlińska. Każdy uczestnik prezentował specjalnie wybrany na tę okazję wiersz Wisławy Szymborskiej.

W kolejnych dniach odwiedzaliśmy najmłodsze klasy ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego z teatrzykiem Kamishibai pt. „Czułość” o dorastaniu, o sile i wartości bliskich więzi między rodzicami i dziećmi. Odbyły się warsztaty kreatywne, podczas których powstały ręcznie malowane torby i dekoracje z koralików. Nie zabrakło spotkania z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Grupy Zabawowej. Jak co roku, w Tygodniu Bibliotek, odbyła się również Noc w Bibliotece z okazji urodzin Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Było ognisko, wspólne zabawy, warsztaty z makramy, tort, gry planszowe i rozmowy do samego rana. Przez cały tydzień w bibliotece trwał kiermasz książek. Z okazji święta bibliotek został zorganizowany także konkurs na zakładkę do książki. Wpłynęło do nas wiele pięknych prac i wyłonienie zwycięzców będzie nie lada wyzwaniem, ponieważ każda zakładka jest wyjątkowa.