TYDZIEŃ BIBLIOTEK JUŻ ZA NAMI!

dodano: 23.05.2024
autor: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach
Tydzień Bibliotek 2024 r. był pełen wielu inspirujących wydarzeń, które przyciągnęły miłośników literatury w każdym wieku.

Hasło tegorocznej edycji brzmiało „BIBLIOTEKA - miejsce na czasie!”.

Trwający od 8 do 15 maja Tydzień Bibliotek był prawdziwym świętem nie tylko bibliotek, ale także osób, które je tworzą - czyli bibliotekarzy, a przede wszystkim czytelników.

Przez cały tydzień można było skorzystać z oferty biblioteki głównej oraz filii bibliotecznych.

Zaczęliśmy od kiermaszu książek oraz od wystawy: „Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur”.

Z okazji Dnia Bibliotekarza odwiedziły nas grupy przedszkolne „Misie” oraz „Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego w Korszach. Podczas spotkania rozmawialiśmy o bibliotece i o tym co można w niej robić, przede wszystkim jednak mówiliśmy o książkach dla najmłodszych. Dzieci wysłuchały także opowieści o magii czytania „Wypożyczalnia skrzydeł” oraz wykonały kolorowe zakładki. Pozostałe przedszkolaki obejrzały i wysłuchały przedstawionej w formie Teatrzyku Kamishibai opowieści pt. „Mój przyjaciel Kemushi”.

Po raz kolejny z okazji TB wspólnie ze Szkołą Podstawową w Korszach zorganizowaliśmy Maraton Czytania pod hasłem „Ulubione książki dzieciństwa”. Tego roku po raz pierwszy uczniowie sięgnęli po anglojęzyczne książki. Było to doskonałe ćwiczenie językowe, pozwalające na rozwijanie umiejętności czytania i rozumienia tekstu w obcym języku.

Gościliśmy także grupę teatralną AMATorzy, działającą przy Filii Bibliotecznej w Sątopach-Samulewie ze sztuką S. Spencer'a „Trzy Starsze Panie ABC”. Profesjonalne wykonanie zostało nagrodzone oklaskami na stojąco.

Jak co tydzień odwiedziła nas grupa maluszków na zajęciach sensorycznych, na których nie zabrakło zabawy z masami plastycznymi, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka.

Piątkowe popołudnie można było spędzić w bibliotecznym kinie pod hasłem „Książka na wielkim ekranie”.

W sobotni ranek natomiast odbyły się warsztaty malowania bawełnianych toreb na zakupy. Każdy stworzył swoją niepowtarzalna torbę.

Ciekawymi zajęciami były zajęcia z przedszkolakami, które dotyczyły łąki. Dzieci poznały niektóre gatunki roślin łąkowych oraz zrobiły „łąkowe” zakładki do książek.

Tydzień zakończyliśmy warsztatami scrapbookingu, podczas których uczniowie klasy 5b stworzyli wyjątkowe kartki na dzień mamy.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ten wspólnie spędzony czas oraz zapraszamy do obchodów przyszłorocznego Tygodnia Bibliotek razem z nami.

Więcej szczegółów oraz zdjęć na naszym fanpage’u.