TYDZIEŃ BIBLIOTEK

dodano: 17.05.2021
autor: MGBP Korsze
W dniach od 8-15 maja z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich obchodziliśmy w całej Polsce Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmiało: „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Biblioteka w Korszach jak co roku włączyła się w obchody. W tym roku nieco inaczej, bo za pomocą naszego fanpage’a.

Rozpoczęliśmy od zabawy w poszukiwaniu literek, które miały na koniec Tygodnia Bibliotek utworzyć hasło. Zagadka literacka z rozsypanymi tytułami znanych bajek nie przysporzyła czytelnikom kłopotu.

„Nie nudź się w domu – czytaj!” to propozycja najciekawszych książek dla dorosłych oraz dla dzieci. „Znalezione w książkach” to wystawka ciekawych rzeczy znalezionych w bibliotecznych książkach.

Grupa przedszkolna Pani Iwonki spotkała się z teatrzykiem Kamishibai online. Najmłodsi wysłuchali bajki o motylku. Dzieci słuchały opowieści z zaciekawieniem i chętnie odpowiadały na zadane pytania dotyczące bajki.

Odbyły się także urodziny DKK dla dzieci i młodzieży. Były zabawy na świeżym powietrzu oraz ognisko z kiełbaskami. Nie obyło się bez torta oraz odśpiewania 100 lat!

13 maja przywitał czytelników słodką niespodzianką. Jedynym warunkiem było przyjście do biblioteki i wypożyczenie książki lub czasopisma.

Nadal trwa konkurs na najlepszego czytelnika maja, który trwa do końca tego miesiąca.

Dziękujemy wszystkim, którzy śledzą naszego fanpage’a. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się z Wami w bibliotece.