TRZY LATA Z PASJĄ

dodano: 01.12.2015
autor: Anna Konopka
W listopadową niedzielę członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Łankiejmach spotkały się, aby uczcić trzecią rocznicę swojego istnienia.
Podczas spotkania przewodnicząca koła wręczyła podziękowania paniom za aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciach organizowanych przez koło, za krzewienie kultury i owocną współpracę mającą na celu dobro mieszkańców naszej wsi i okolic.
Na ten dzień została przygotowana prezentacja multimedialna z trzech lat działalności Koła.
W tym czasie wzięłyśmy udział w kilku projektach, wtedy to panie odkryły swoje talenty: kulinarne, artystyczne oraz wokalne. Przy kole powstał Zespół Ani Babki, który uświetniał swoim śpiewem wiele imprez lokalnych, gminnych, a nawet powiatowych i wojewódzkich.
KGW jest co roku współorganizatorem imprez lokalnych, reprezentuje nasze sołectwo na Dożynkach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
Przy ścisłej współpracy z Sołtysem Łankiejm panie wyrabiają piękne wieńce oraz potrafią wykazać się pomysłowością przy tworzeniu stoiska dożynkowego promując w ten sposób nasze Sołectwo. Wyniki współpracy są zadowalające, gdyż corocznie zdobywane są nagrody i wyróżnienia, co motywuje do następnych działań na przyszłe lata.
Był to uroczysty dzień, ponieważ uczestniczki spotkania zadbały o poczęstunek oraz stworzyły miłą atmosferę.