TEATRZYK „PINOKIO” W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W GARBNIE

dodano: 20.09.2019
autor: Filia Biblioteczna w Garbnie, Świetlica Wiejska w Garbnie
W czwartek 19 września o godz. 10:30 Świetlica Wiejska w Garbnie gościła po raz kolejny Teatr Krak-Art z Krakowa. Artyści wystąpili w spektaklu pt. „Pinokio” przygotowanym na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego. Dzieci przybyły na przedstawienie z pobliskiej szkoły: oddział przedszkolny i klasy 0-III z wychowawczyniami.

Pinokio to ponadczasowa, uwielbiana przez wszystkich, wiecznie żywa opowieść o drewnianym pajacyku i jego twórcy Geppetto, która zachwyca także nowe pokolenia widzów. Drewniany pajacyk, marzy o jednym: chce zostać prawdziwym chłopcem. Pinokio jest też żądny przygód. Chce poznać świat i nie bacząc na swojego „nowego” tatę - ucieka z domu. Chłopiec na swojej drodze spotyka różne postaci: dyrektora cyrku, lisa, rozbójnika i wróżkę. Pinokio dzięki swej wędrówce i przeżytym przygodom dowiaduje się wraz z widzami, że starszych należy słuchać, prawda zawsze wyjdzie na jaw, a miłość jest najważniejsza. Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszyscy doskonale się bawili. Było mnóstwo śmiechu i zabawy, a widzowie mogli wystąpić z aktorami na scenie i razem odgrywać role.

Przedstawienie dzieci mogły obejrzeć dzięki projektowi „Cykl spotkań z kulturą wyższą”, którego organizatorem jest Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Korszach oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach, a projekt finansowo wsparł Powiat Kętrzyński.