TEATRZYK „PINOKIO” W BIBLIOTECE W ŁANKIEJMACH

dodano: 20.09.2019
autor: Filia Biblioteczna w Łankiejmach
19 września w Filii Bibliotecznej w Łankiejmach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Bibliotekę odwiedzili aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa, którzy przedstawili spektakl pt. „Pinokio” oparty na znanym i lubianym utworze dla dzieci. Widzami przedstawienia były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej.

Przed rozpoczęciem spotkania przypomniano dzieciom, jak należy zachować się w czasie spektaklu, po czym na scenie pojawiła się pierwsza postać - Dżeppetto. Przywitał on widzów w swoim ojczystym języku. Po włosku wygłosił tez kilka pierwszych zdań swojej roli, czym wywołał niemałe zaskoczenie wśród najmłodszych. Kilka chwil później Dżeppetto wystrugał drewnianego pajacyka, który ożył i do końca spektaklu bawił dzieci swoimi przygodami. Mali widzowie towarzyszyli Pinokiowi, kiedy rozmawiał ze świerszczem, wybierał się do szkoły, spotkał dyrektora cyrku, nieuczciwego lisa, zbója oraz kiedy wyrosły mu ośle uszy po pobycie w Krainie Zabawek. Przedstawienie było nie tylko zabawne, ale niosło też przesłanie, że nie warto ufać nieznajomym, unikać obowiązków i że należy być posłusznym swoim rodzicom i nauczycielom. Aktorzy w czasie spektaklu zapraszali dzieci do wspólnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu, dzięki czemu najmłodsi mogli zamienić się w groźnego zbója, tańczącego osiołka lub wesołego pajacyka.

Wszyscy widzowie doskonale bawili się podczas spektaklu, a także dzięki perypetiom głównego bohatera, niesfornego pajacyka, utrwalili sobie najważniejsze wartości.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Cykl spotkań z kulturą wyższą”, którego organizatorem jest Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, współorganizatorami Miejski Ośrodek Kultury w Korszach oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach. Projekt finansowo wsparł Powiat Kętrzyński.