TEATRZYK „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”

dodano: 21.11.2019
autor: Filia Biblioteczna w Garbnie, Świetlica Wiejska w Garbnie
W środę 20 listopada o godz. 10:30 w Świetlicy Wiejskiej w Garbnie odbyło się przedstawienie pt.: „Królewna Śnieżka” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych Krak-Art z Krakowa. Widzami były dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej: oddział przedszkolny oraz klasy 0-III.

Przedstawienie jest adaptacją znanej bajki braci Grimm. Zła macocha dowiedziawszy się, że Śnieżka jest od niej piękniejsza wpada w wielką złość. Rozkazuje myśliwemu porzucić Królewnę w lesie. Śnieżka chroni się w domku krasnoludków, które przyjmują ją pod swój dach i przestrzegają przed wpuszczeniem obcych do domu. Królewna zapomina jednak o ostrzeżeniu i wpuszcza do domu miłą staruszkę. Okazuje się, że pod przebraniem kryje się Zła Macocha, która częstuje ufną Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście książę przybywa na czas i ratuję Królewnę.

Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością do obcych.

Przedstawienie dzieci mogły obejrzeć dzięki projektowi „Cykl spotkań z kulturą wyższą”. Organizatorem jest Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, współorganizatorem Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach i Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Projekt finansowo wsparł Powiat Kętrzyński.