TAJEMNICZA NOC W BIBLIOTECE

dodano: 02.09.2019
autor: MGBP Korsze
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała dla młodych czytelników Tajemniczą Noc w Bibliotece. Wydarzenie miało miejsce w piątek 23 sierpnia od godz. 19:00 do godz. 8:00 rano. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego ogniska oraz spisania kontraktu, aby każdy znał zasady, a przez to czuł się dobrze i bezpiecznie. Następnie odbyły się zabawy integracyjne. Dzieci czuły się świetnie i były w znakomitych humorach, więc szybko zaangażowały się w kolejny punktu spotkania, czyli wspólne zabawy i konkursy sprawnościowe.

Gościem Niespodzianką Nocy w Bibliotece byli miłośnicy i pasjonaci motorów ze swoimi niesamowitymi pojazdami. Każdy z uczestników miał okazję być przez chwilę pasażerem niecodziennego pojazdu.

Kolejną niespodzianką wieczoru był tort cukierkowy. Dzieci były pod wielkim wrażeniem i pod wpływem emocji zaśpiewały pięknie „Sto lat” dla biblioteki.

Głównym punktem w harmonogramie nocowania w bibliotece było odszukanie ukrytych rekwizytów nawiązujących do bajek znanych i lubianych autorów. Zadaniem dzieci było odszukanie ich i odgadnięcie z jakiej książki pochodzi dany przedmiot. Uczestnicy drogą losowania zostali podzieleni na trzy grupy. Zadaniem każdej z grup było przygotowanie własnej wymyślonej nazwy grupy poszukiwawczej oraz odnalezienie miejsc z ukrytymi zadaniami.

Przez kolejną godzinę poszukiwacze odbyli wędrówkę po zakamarkach biblioteki, rozwiązując przygotowane zagadki. Listy ze wskazówkami do dalszej gry odnajdywali w przeróżnych miejscach budynku biblioteki. Każdy kto znalazł rekwizyt, czekał na pozostałe, aby połączyć wszystkie razem i wtedy już można było odgadnąć jaka to bajka. Wszyscy byli zaangażowani i pochłonięci zadaniem do samego końca.

Po wyczerpującej akcji poszukiwawczej mali odkrywcy odpoczęli i zasnęli przy seansie filmowym.

Całonocna impreza minęła niespodziewanie szybko. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte, choć niewyspane, deklarowały przybycie na kolejną Noc w Bibliotece.

Organizatorzy serdecznie dziękują darczyńcom i wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację Tajemniczej Nocy w Bibliotece. Podziękowania kierujemy do: Banku Spółdzielczego w Reszlu, Pracowników sklepu Piekarnia-Cukiernia Sępopol, Danuty Służały, Bogusławy Błażewicz, Janiny Olewnik, Joanny Urbanowicz i Sławomira Girucia oraz Haliny i Artura Pawlaków.

Szczególne podziękowania kierujemy również do zmotoryzowanych gości specjalnych, którzy sprawili dzieciom ogromną frajdę.