ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

dodano: 29.11.2021
autor: Filia Biblioteczna w Garbnie, Świetlica Wiejska w Garbnie
Miś jest ulubioną zabawką dzieci na całym świecie, podobnie jak książki o misiach. Puchate zwierzątka są bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Coralgol, Mały Miś, Gumisie czy Troskliwe Misie.

W dniach 24 i 25 listopada Filia Biblioteczna wraz ze Świetlicą wiejską przygotowały dla przedszkolaków i klasy zerowej obchody Światowego Dnia Misia. Na początku spotkania dzieci wysłuchały historii o małym niedźwiadku, który został ocalony przez amerykańskiego prezydenta. Uczniowie zapoznali się z wybranymi książkami, w których bohaterem jest miś. Wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego pt.: „Naprawiamy Misia” oraz H. Bechlerowej pt.: „Lekarstwo Misia”. Nie zabrakło wesołych tańców z misiami oraz zabawy ruchowej pt.: „Niedźwiadek” z maskami, które panie zrobiły specjalnie na tą okazję. Kolejnym punktem zajęć była praca plastyczna, podczas której powstały piękne misie. Na dzieci czekały również zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Dziękujemy za miło spędzony czas.

W godzinach popołudniowych 25 listopada w Świetlicy Wiejskiej został zorganizowany dla swoich najmłodszych czytelników Światowy Dzień Misia. Dzieci oglądały wystawkę książkową w której bohaterami były pluszowe misie i odpowiadały na zagadki o misiach. Uczestnicy wzięli także udział w quizie dotyczącym zwyczajów niedźwiedzi. Poznały również historię pluszowego misia. Wspólna zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi” ożywiła wszystkich. Nie zabrakło zajęć plastycznych. Końcowym punktem zajęć była degustacja miodu - przysmaku misiów.