ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KRASKOWIE

dodano: 05.10.2017
autor: Katarzyna Kietlińska
Już po raz czwarty obchodziliśmy w Kraskowie „Święto pieczonego ziemniaka”. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wielkie zaangażowanie rodziców w jej organizację.

Główną atrakcją dla dzieci było wykonanie ziemniaczanych ludzików. Wszystkie prace trafiły do biblioteki ciesząc oczy dzieci i wszystkich, którzy codziennie odwiedzają naszą bibliotekę. Jak co roku nie mogło zabraknąć zawodów sportowych. Na rodziców i opiekunów także czekało zadanie. Nie było to obieranie ziemniaka na czas, ale wykonanie ziemniaczanej pieczątki. Kartki pokryły się pięknymi sercami, czterolistnymi koniczynkami i literkami. Jak na święto przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść pieczoną kiełbaskę i ziemniaki z ogniska, które smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni. Nie zabrakło na stołach słodkości dla młodych łasuchów. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Ten słoneczny jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem wszyscy będą długo pamiętać.