ŚWIETLICA W GARBNIE BOGATSZA O SPRZĘT RTV DZIĘKI FIRMIE EDP RENEWABLES

dodano: 19.11.2014
W sobotnie popołudnie 8 listopada br. w świetlicy wiejskiej w Garbnie zebrała się liczna grupa dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Garbna z radnym Mirosławem Zielonką, sołtysem Tadeuszem Anisiewiczem oraz Radą Sołecką, w celu symbolicznego odbioru telewizora ufundowanego przez firmę EDP Renewables.

Przekazania sprzętu dokonali przedstawiciele firmy EDP, z panem Łukaszem Witkowskim na czele. Sprzęt przekazano na ręce sołtysa Garbna, pana Tadeusza Anisiewicza oraz dzieci uczestniczących w tej uroczystości. W uroczystości wziął udział  Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski, który dziękując przedstawicielom firmy EDP Renewables za kolejny dar dla mieszkańców Garbna, podkreślił jak ważne są partnerskie relacje z firmą EDP, która jest operatorem farmy wiatrowej zlokalizowanej w naszej gminie. Sponsorowanie różnych przedsięwzięć zarówno kulturalnych, jak też edukacyjnych, rozrywkowych, sportowych, itp. oraz doposażenie świetlic, bibliotek, placówek oświatowych w różnego rodzaju sprzęt i wyposażenie jest jedną z form budowania pozytywnych relacji. Burmistrz wyraził nadzieję, że relacje te będą się jeszcze bardziej zacieśniały i budowały dobrą współpracę, a Firma EDP Renewables będzie nadal wspierać przedsięwzięcia służące naszej małej społeczności. Gośćmi uroczystości byli również zastępca burmistrza Wiesław Prusik oraz pan Grzegorz Faszcza. Niespodzianką dla wszystkich był występ dzieci i młodzieży. Młodzi uczestnicy zajęć świetlicowych przygotowali krótki występ tzw. zumby, czyli treningu łączącego w sobie aerobik i taniec latynoski.

Darczyńcy zostali uhonorowani przez dzieci z Garbna własnoręcznie wykonanymi podziękowaniami. Podziękowanie oraz symboliczny kwiatek od dyrekcji i pracowników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach oraz od mieszkańców Garbna wręczyła dyrektor biblioteki Jadwiga Hajduk. Inicjatywa firmy EDP Renewables spotkała się z aprobatą mieszkańców Garbna, a szczególnie dzieci, którym sprzęt TV posłuży w świetlicy zapewniając ciekawe spędzanie czasu wolnego.

Firmie EDP Renewables w imieniu użytkowników Świetlicy Wiejskiej w Garbnie serdecznie dziękujemy.