ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŁANKIEJMACH

dodano: 29.11.2017
autor: Monika Hajduk
25 listopada swoje święto obchodziła najbardziej znana i lubiana przez dzieci zabawka - pluszowy miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia powstał na pamiątkę setnej rocznicy powstania zabawki. W 1902 roku Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Rysunek upamiętniający tę scenę opublikowano w amerykańskiej gazecie i zainspirował on właściciela sklepu z zabawkami do stworzenia maskotki.

W bibliotece w Łankiejmach z okazji misiowego święta na dzieci czekały różne misie - te pluszowe i te książkowe. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Dzień Pluszowego Misia”, dzięki któremu mogły przenieść się wraz ze swoimi przytulankami do świata zabawek. Następnie dzieci bawiły się przy piosence naśladując ruchy niedźwiadka - łasucha podkradającego miód pszczołom. Nie zabrakło również lubianych przez najmłodszych zajęć plastycznych z misiem w roli głównej. Dzieci wykonały głowę niedźwiadka metodą orgiami, która okazała się bardzo wciągająca. Najmłodsi czytelnicy mieli okazję wypożyczyć książki spośród zaprezentowanych pozycji o „misiowej” tematyce.

Za zakończenie niech posłuży cytat z książki o najsłynniejszym niedźwiadku na świecie:

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.”
(A.A. Milne)