ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

dodano: 04.12.2018
autor: MGBP Korsze
25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników wiele „misiowych” atrakcji. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego oraz klasy I-III SP w Korszach.

W dniach 21-23 listopada bibliotekę odwiedziły klasy: I A, I B, I C SP w Korszach. Podczas tych spotkań uczniowie mieli okazję m.in. obejrzeć bajki o misiu „Uszatku”, poznać ciekawostki o niedźwiedziach, rozwiązać bajkowe krzyżówki, zagadki i układać misiowe puzzle. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały misie z papierowych talerzyków i bibuły. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał „małe co nieco”, czyli poczęstunek z miodem.

26 listopada bibliotekarze spotkali się z przedszkolakami w przedszkolu. Tego dnia dzieci przybyły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi – Misiami. Każdy z nich był wyjątkowy, miał swoją historię i sympatyczne imię. Na spotkaniu przedstawiono historię pluszowego misia, a przy dźwiękach muzyki odbyła się wspólna zabawa, podczas której dzieci nauczyły się piosenki o misiu. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodką niespodziankę, czyli to co misie lubią najbardziej – miód!