ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

dodano: 12.12.2017
autor: Anna Szumkowska
25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników wiele „misiowych” atrakcji. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy przedszkolaków oraz klasy I-III Szkoły Podstawowej w Korszach.

Obchody Dnia Misia rozpoczęliśmy już w piątek 24 listopada. Tego dnia spotkaliśmy się z dziećmi w Przedszkolu Miejskim oraz w Oddziale Przedszkolnym w Remizie. Każdy przedszkolak przybył ze swoim małym lub dużym przyjacielem - Misiem. Na spotkaniu przedstawiono historię pluszowego misia, a przy dźwiękach muzyki odbyła się wspólna zabawa, podczas której dzieci nauczyły się piosenki o misiu. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodką niespodziankę - to co misie lubią najbardziej - miód!

W kolejnych dniach, aż do 5 grudnia bibliotekę odwiedzały klasy I-III Szkoły Podstawowej. Za sprawą dzieci, które tak chętnie przynosiły swoje misie, biblioteka przemieniła się w istną „Misiolandię”. Przybywały misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone, itd. Każdy z nich był wyjątkowy, miał swoją historię i sympatyczne imię. Uczniowie odwiedzający w tych dniach bibliotekę mieli okazję m.in. obejrzeć bajki, które kiedyś oglądali ich rodzice, poznać ciekawostki o niedźwiedziach, rozwiązywać bajkowe krzyżówki, misiowe zagadki i układać puzzle. Każda klasa odbyła również podróż pociągiem po bibliotece w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych podczas których wykonywały misie z papieru, włóczki i materiałów. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek.