SPOTKANIE Z TOMASZEM SOWIŃSKIM

dodano: 21.05.2015
autor: Halina Wołodko
W piątek 15 maja 2015 r. o godz. 16:00 w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyło się spotkanie z autorem serii ksiązek poświęconych różnego rodzaju tajemnicom Warmii i Mazur. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy z „Książnicą Polską”, a w szczególności z kierownikiem Księgarnii „Merkuriusz” w Korszach Panią Małgorzatą Pacak.

Tomasz Sowiński już w szkole podstawowej zaczytywał się w książkach traktujących o tajemnicach, czy to o UFO, dziwnych zjawiskach, zaginionych skarbach i cywilizacjach. Z zamiłowania jest historykiem, ma wykształcenie techniczne. Dużo jeździ po terenie, ogląda, bada i rozmawia z ludźmi, tworząc historię przystępniejszą i ciekawszą. Działa w sferze, w większości omijanej przez historyków. Od wielu lat  prowadzi wycieczki rowerowe dla Olsztyniaków w ramach stowarzyszenia rowerowego Kołodrom. Od prawie dziesięciu lat współpracuje z Radiem Olsztyn przy tworzeniu audycji Niedziela Odkrywców. Pierwsza książka pt. „Tajemnice Warmii i Mazur” ukazała się w 2008 r. (autor otrzymał nagrodę za debiut - Talent Roku, Olsztyn 2008 r.). Później były kolejno: „Epizody z Prus, czyli historie okołowojenne”, wspólna książka sześciu pasjonatów „Regionaliści Warmii i Mazur ujawniają tajemnice” (trzecie miejsce w konkursie Ars Libris) oraz „Kolejne tajemnice Warmii i Mazur”.

Dla wielu czytelników spotkanie autorskie było okazją do nabycia własnej książki i wzbogacenia jej o autograf, którego posiadanie jest niezbywalnym składnikiem kultury czytelniczej.